5 одноденних зимових походів у Карпатах

Зимові Карпати ‒ це не лише кілометри лижних трас, але й дивовижна природа, яка по-справжньому відкривається за межами цивілізації і людного курорту.
Ми склали список із 5 нескладних одноденних маршрутів із чудовими краєвидами. Вирушайте самі або замовляйте у нас супровід.

НА МАКОВИЦЮ

Довжина: 9 км
Середня тривалість: 5 год
Діапазон висот: 445 м (539 – 984 м)
Всього підйому: 513 м
Всього спуску: 506 м

Нитка маршруту: сувенірний ринок в м. Яремче ‒ г. Маковиця ‒ скелі Довбуша ‒ м. Яремче.

Гора Маковиця знаходиться на схід від м. Яремче у Карпатському національного природному парку. Відома кривавими боями між Австро-Угорськими та царськими військами під час Першої світової війни. В пам’ять про загиблих на вершині встановлений хрест.
Висота гори всього 984 м, тому піднятися зможуть навіть діти. На вершину веде кілька стежок ‒ від Дори, Ямної (присілки Яремче) та від автостоянки біля сувенірного ринку в самому Яремче. Найкращим вибором буде останній шлях: звивиста стежка веде красивим буково-ялівцево-смерековим лісом, вздовж якої залишилися шанці ще з Першої світової війни.
Десь через годину підйому натрапите на оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на Яремче. Далі стежка виходить на кам’янисту місцевість, проходить повз ретранслятор і виводить на галявину, по якій ще приблизно годину йти до вершини.
В цілому такий похід триватиме близько 3 годин підйому і 1,5 години спуску.
Спускатися радимо через “Стежку Довбуша”, де побачите величезні кам’яні розсипи. Серед букових пралісів головне не пропустити вказівник, який скеровує ліворуч. За легендами це одне з місць, де заховані скарби Довбуша, тому будьте уважні!

НА СИНЯК, ХОМ’ЯК

Довжина: 17 км
Середня тривалість: 7 год
Діапазон висот: 876 м (789 – 1665 м)
Всього підйому: 1245 м
Всього спуску: 1303 м

Нитка маршруту: ТК “Буковель” ‒ пол. Томнатик ‒ г. Синяк ‒ пол. Хом’яків ‒ г. Хом’як ‒ р. Прутчик.

Гори Синяк і Хом’як ‒ найближчі до Буковеля, тому підйом сюди зручний, але не найлегший.
Починати сходження краще із центру села Поляниця. Стежка веде круто вгору, тому доведеться набрати немалу висоту за короткий час ‒ 800 м по вертикалі за 3 години. Проте коли ви дістанетеся вершини г. Синяк (1,665 м), то точно не будете розчаровані, адже весь масив Ґорґани як на долоні, а до Свидовця та північної Чорногори рукою подати.
З вершини звертайте праворуч і рухайтесь на південний схід в сторону полонини Хом’яків, де можна погрітися у колибах вівчарів.

Далі ‒ або повернути на підень, спускаючись в с. Поляницю, або ще піднятись на г. Хом’як (1,542 м), з якої зійти до дороги на Буковель.

НА КУКУЛ

Довжина: 22 км
Середня тривалість: 10 год
Діапазон висот: 780 м (752 – 1532 м)
Всього підйому: 897 м
Всього спуску: 964 м
Нитка маршруту: с. Вороненка ‒ г. Буковина ‒ пол. Григорівка ‒ пол. Середня ‒ пол. Лаб’єска ‒ г. Кукул ‒ пер. Пересліп ‒ г. Осередок ‒ с. Ворохта.

Хребет Кукул можна сміливо назвати суцільним оглядовим майданчиком Чорногори, адже ні з якого іншого місця ви не побачите найвищий масив України так близько.
Цей маршрут досить довгий, тому стартувати треба якомога раніше. Починати найкраще із залізничної станції с. Вороненка, до якої можна дістатись або поїздом, або під’їхати на авто. Стежка, яка вам потрібна, промаркована жовтим кольором і веде спершу вздовж колії, а біля тунелю (який на момент будівництва був найдовшим у Європі) звертає на південь і поступово піднімається.

Близько 2 годин потрібно підніматися лісом, але вийшовши на першу полонину, забуваєш про втому, задивляючись на Говерлу та Петрос. На хребті маркери будуть уже двох кольорів ‒ жовтого та зеленого.
Далі дорога не матиме значних підйомів і спусків аж до г. Кукул (1,539 м). Дійшовши до вершини, слід розвернутися назад, пройти 1 км і на полонині Лаб’єсці повернути праворуч, де починається тривалий і приємний спуск аж до самої Ворохти.

НА ЯГІДНУ

Довжина: 11 км
Середня тривалість: 6 год
Діапазон висот: 571 м (657 – 1228 м)
Всього підйому: 604 м
Всього спуску: 498 м

Нитка маршруту: прис. Підліснів ‒ г. Вовча ‒ г. Ягідна ‒ г. Ліснів ‒ с. Татарів.

 

Початок маршруту знаходиться поблизу ресторану «Три підкови» навпроти автобусної зупинки у присілку Микуличина ‒ Підліснів. Відразу біля зупинки починається червоний маршрут. Підйом тут досить стрімкий, проте нетривалий ‒ близько 1,5 – 2 годин. Також тут буде джерело, де варто поповнити запаси, на хребті з цим можуть бути проблеми.
Після виходу на хребет тривалих підйомів і спусків уже не буде, тому можна сповна насолодитися красою гір, адже хребет практично безлісий. Спершу пройдете гору Вовча (1,092 м), потім через 2 км гору Ягідну (1,216 м) і ще через деякий час ‒ гору Ліснів (1,256 м). 

На хребті є кілька хороших місць, де можна зупинитись надовше, щоб відпочити чи перекусити. Наприклад, є столик із лавками на Ягідній. 
Перед г. Кунікулива біля великого хреста поверніть праворуч і йдіть зеленим маршрутом. Через кілометр вздовж стежки буде невеликий потік, де можна набрати воду. Після 2 годин спуску вийдете в село Татарів.

НА ПОЛОНИНУ ЯВІРНИК

Довжина: 14 км
Середня тривалість: 6 год
Діапазон висот: 700 м (532 – 1232 м)
Всього підйому: 733 м
Всього спуску: 798 м
Нитка маршруту: с. Микуличин ‒ пол. Свинянка ‒ пол. Явірник ‒ пол. Вовча ‒ Яремче.

Цей маршрут досить довгий і тому непростий. Сюди варто йти, лише якщо ви впевнені у власних силах. Починати сходження на полонину Явірник найкраще із с. Микуличин. Початок знаходиться біля залізничної станції, який веде по жовтому маршруту на захід.
Перший підйом закінчиться на полонині Свинянка (1,100 м). Далі маршрут стає синього кольору. Через годину ви підніметеся на полонину Явірник, з якої можна робити просто фантастичні фото гір.
Спускатися краще через полонину Вовчу і далі жовтим маршрутом вийдете прямо до сувенірного ринку в Яремче.