Білий Камінь

Білий Камінь– висока скеля неподалік сіл Дора та Делятин. Простий маршрут, який підійде для короткої прогулянки в будь-яку погоду. 


ОСНОВНЕ

  • маршрут легкого рівня складності та підійде для дітей;
  • довжина маршруту: 7 км;
  • середня тривалість: 4 год;
  • діапазон висот: 480 м (487 м 967 м);
  • нитка маршруту: залізнична станція “Дора” г. Білий Камінь залізнична станція “Дора”.

Цей цікавий об’єкт знаходиться на околицях Дори  присілку Яремчі. Це величний кам’яний моноліт, який є геологічною пам’яткою природи. Підійде цей маршрут також і для дітей. Синій маркований маршрут, який веде вздовж Білого Каменю і аж до Синячки, починається біля залізничної станції. Спершу йти доведеться сільськими дорогами, а коли хати закінчаться, то треба бути уважним щоб пройти польовою стежкою і вийти прямо до місця, де стежка починається в лісі. Здалеку це місце видно досить слабо, тому шукайте прогалину в лісі або використовуйте GPS.

Але коли ви зайдете в ліс, то стежка буде чітко видна і до скелі залишиться близько години ходьби.

На саму скелю можна вилізти, якщо ви більш-менш фізично підготовлені або раніше лазили по скелях. Проте слід бути уважним, адже якщо поверхня скелі буде трохи волога, то ви ризикуєте послизнутись і травмуватись. Також скеля підійде і для елементарних вправ з альпінізму, адже в скелі пробиті отвори для мотузок. 

Біля скелі є також місце для вогню, де можна зробити невеликий пікнік разом із сім’єю.

Щоб не повертатись однією і тією ж дорогою, можна йдучи назад, повернути вліво і по жовтому маршруті спуститись в Делятин.

Слід пам’ятати, що джерел з водою на маршруті немає, тому її треба брати з собою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *