Перелік основних речей у багатоденному поході

У похід зібратися – не валізу на море спакувати! Тут потрібно точно знати що, як і скільки. Кожна зайва річ – даремне навантаження на вашу безцінну спину!

Нижче ми пропонуємо перелік речей, які знадобляться у кількаденному нескладному поході (рівня Українських Карпат) у теплу пору року.

Серед туристів існують безліч дискусій щодо необхідного спорядження та одягу. Ми склали цей перелік, виходячи із власного досвіду та думок туристів, які ходили у похід з нами.

 

 

СПОРЯДЖЕННЯ

Індивідуальне

◆ рюкзак (від 50 л) із дощовиком

Необхідний об’єм рюкзака залежить від компактності вашого спорядження. Крім того, чим довший і складніший планується похід, тим більший за об’ємом рюкзак вам знадобиться. При виборі рюкзака слід звернути увагу насамперед на зручність підвісної системи та поясного ременя.

Слід також подбати про його водонепроникність, придбавши до нього дощовик (рейнкавер).

◆ місце у наметі

Визначальними характеристиками наметів є місткість, вага, конструкція та водонепроникні властивості верхнього тенту. Намет повинен мати два тенти, що забезпечить захист від дощу (зовнішній тент повинен витримувати щонайменше 1500 мм опадів).

Намети, як правило, вміщують 2-4 людини, тому якщо ви вирушаєте у похід один, але у групі, раціонально знайти співмешканця.

Перевагою літнього походу є те, що часто цілком комфортно ночувати просто неба, споглядаючи зірки та дослухаючись до нічного гірського життя. Однак, розкладений поряд намет додасть впевненості, врятує від раптового дощу та дозволить заховати речі від ранкової роси.

◆ спальний мішок

Основними характеристиками спального мішка є: температура комфорту (для літнього походу оптимальною є 0…+5); вага та наповнювач (синтетичний склад забезпечить його легкість і швидке висихання при намоканні).

◆ килимок (каремат)

Килимок потрібен для теплоізоляції та відносного комфорту сну на землі.

Існують безліч думок про переваги різних типів килимків. Ми радимо обмежитися звичайним пінополіетиленовим карематом, якщо ви ходите у походи не частіше одного разу на рік.

Невеликий шмат каремату зручно використовувати для сидіння на привалах. До таких сідачок, як правило, прикріплюють гумки та носять на поясі, не знімаючи при переходах. З нею можна сміливо сідати на вологу чи холодну землю, камінь.

◆ трекінгові палиці

Вони допомагають рівномірно розподілити навантаження між спиною, ногами та руками при ході.

Дешевшою альтернативою є знайдені у лісі гілки. Звісно, вони позбавлені амортизаційних, вагових та інших перевагах куплених, зате їх не шкода загубити (що насправді досить часто трапляється із купленими).

 

Групове (у провідника)

◆ казанок та інші кухонні приналежності

◆ ніж

◆ засоби орієнтування (паперова карта, GPS, додаток на мобільному телефоні)

◆ засоби для розведення вогню

◆ аптечка

◆ набір для ремонту спорядження та одягу (нитка, голка, липка стрічка тощо)

◆ газовий пальник і балон (в разі необхідності)

Все з переліку індивідуального спорядження можна взяти напрокат у спеціалізованих туристичних магазинах. Якщо ви ідете у похід з нами, то їхній прокат можемо запропонувати ми; групове спорядження – завжди наше і його прокат входить у загальну вартість походу.

 

ОДЯГ

◆ дві пари взуття: трекінгові черевики (міцні кросівки) та легкі сандалі або капці

Ноги – ваш головний інструмент у поході, тому відповідально поставтеся до вибору взуття. Бажано мати легкі, водостійкі, високі (для фіксації гомілки) черевики із товстою підошвою. Взуття обов’язково повинно бути розходженим, не новим!

Найгірший вибір – звичайні кеди, в яких ви відчуєте кожний камінчик на шляху.

Легше взуття (сандалі, капці) потрібне для того, щоби ноги відпочивали на стоянках.

◆ куртка

Її призначення – захист від вітру та дощу.

Якщо куртка не захищає від вологи або ви сумніваєтеся у її можливостях при сильних опадах, слід додатково взяти із собою дощовик або плащ-пончо (накриває також рюкзак).

◆ трекінгові штани, шорти

Найкраще підійдуть синтетичні штани, які швидко сохнуть і захищають від вітру.

Ідеальним вибором будуть трекінгові штани, які трансформуються у шорти.

Поганий вибір – джинси, які сковують рухи, довго сохнуть і стають важчими від вологи.

◆ флісова кофта (тепла)

Навіть влітку вечори у горах на висоті – прохолодні. Флісова кофта – ідеальний вибір завдяки своїй вазі і теплоізоляційним властивостям.

◆ комплект термобілизни

Функціями термобілизни у літньому поході є вивід зайвої вологи та зігрівання на стоянках. В літньому поході термобілизну можна сміливо замінити на синтетичну футболку та спідню білизну.

◆ футболки (2-3 шт.)

При фізичних навантаженнях найкраще підійдуть футболки із синтетичних матеріалів (як заміна термобілизні), оскільки будуть швидко висихати та виводити вологу у вигляді поту. На стоянках та для ночівлі краще використовувати бавовняні.

◆ шкарпетки (1 пара/день походу)

Важливо змінювати шкарпетки кожного дня (або прати їх під час походу та повністю висушувати перед одяганням).

◆ головний убір (кепка, панама, легка шапка)

◆ баф

Універсальна річ, яка може бути використана у безліч різних способів.

◆ тонкі рукавиці

Ідеально підійдуть звичайні робочі перчатки. Вони зігріють ваші руки на високогір’ї та збережуть руки при виконанні таборових обов’язків.

 

ІНШІ РЕЧІ

◆ місткість для води (фляга)

Об’єм близько 1 л.

Звичайна пластикова пляшка з-під бутельованої води – не найкращий вибір у такому разі. Рекомендуємо придбати собі пляшку зі спеціальних матеріалів, які безпечні при повторному використанні. Таку пляшку зручно використовувати не лише в горах, але й у повсякденному житті у місті.

При використанні пластикової пляшки не залишайте її в горах: заберіть із собою та викиньте у спеціальному місці.

◆ миска, ложка, чашка

Легкість, міцність, компактність. Найкраще підійдуть металічні чи з термостійкого пластику. Поганий вибір – кераміка, скло.

◆ ліхтарик

Найзручніше мати із собою налобний ліхтарик. Втім, цілком достатньо ліхтарика на мобільному телефоні (якщо нема потреби економити заряд його батареї).

◆ сонцезахисні окуляри та сонцезахисний крем

Пам’ятайте, що у горах «обгоріти» можна навіть у хмарну погоду. Інтенсивність сонячних променів зростає із набором висоти.

◆ засоби гігієни

Перелік необхідних засобів гігієни включає зубну пасту та щітку; мило або універсальний мийний засіб, дружній до довкілля.

Незамінною річчю є звичайний туалетний папір. Рекомендуємо позбутися звички користуватися вологими серветками, які шкодять природі. Їх кількість навколо місць стоянок жахає.

◆ медикаменти, які не передбачені груповою аптечкою

Цей пункт актуальний у разі наявності хронічних захворювань або схильності до певних хвороб.

◆ мобільний телефон, годинник, фотокамера

◆ гроші, документи (бажано у водостійкій упаковці)

Для походів за деякими маршрутами (наприклад, у прикордонній зоні) обов’язкова наявність документа, що засвідчує особу.

 

 

З високою ймовірністю вам НЕ знадобляться у поході такі речі:

  • ноутбук, планшет, інші великі електронні пристрої
  • зарядні пристрої
  • паперові книги
  • декоративна косметика
  • скляна тара

Середня вага зібраного рюкзака повинна бути 12-16 кг. У 6-денному поході: 18 кг для чоловіків та 13 кг для жінок. Подумайте двічі про те, чи знадобиться вам та чи інша річ.

Також врахуйте, що групова їжа рівномірно розподіляється між усіма учасниками походу.

При пакуванні рюкзака завжди пам’ятайте про такий принцип: беріть із собою в похід не те, що може знадобитись, а те, без чого ви не обійдетесь.