Одноденний похід: гора Маковиця

Маковиця невисока гора на схід від Яремче. Це чудовий варіант для короткої та легкої прогулянки. По дорозі на Маковицю ви пройдете через древній ліс, попри величезні скелі, де за легендами переховувався Олекса Довбуш, а також вийдете на відкриту полонину, з якої можна побачити чудові краєвиди.


ОСНОВНЕ

  • легкий маршрут, доступний також дітям;
  • довжина: 9 км;
  • середня тривалість: 5 год;
  • діапазон висот: 445 м (539  984 м);
  • всього підйому: 513 м. Всього спуску: 506 м;
  • нитка маршруту: сувенірний ринок в Яремче г. Маковиця  скелі Довбуша  Яремче.

Маковиця розташована на схід від Яремче у межах Карпатського НПП. Висота гори становить всього 984 м, але краєвиди з вершини прекрасні.

На гору веде декілька стежок – з Дори, Ямної (присілки Яремче) та від автостоянки біля сувенірного ринку в самому Яремче. Найкращим вибором буде останній шлях: звивиста стежка веде надзвичайно красивим буково-ялівцево-смерековим лісом.

Дорогою побачите шанці Першої світової війни. Адже історично гора Маковиця та навколишня місцевість відома боями між Австро-Угорськими та царськими військами у Першій світовій війні. В пам’ять про загиблих на горі встановлений хрест.

За годину підйому натрапите на оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на Яремче. Далі стежка виходить на кам’янисту місцевість, проходить повз ретранслятор і виводить на галявину, від якої до вершини залишається година.

Перед самою вершиною знаходиться колиба, в якій ви можете замовити традиційні Карпатські страви.

В цілому такий похід триватиме близько 3 годин підйому і 1,5 години спуску.

Спускатися радимо через «Стежку Довбуша», де можна побачити величезні кам’яні розсипи. Серед букових пралісів головне не пропустити вказівник, який скеровує ліворуч. За легендами це одне із місць, де заховані скарби Довбуша, тому будьте уважні!

Закінчується цей маршрут біля іншого сувенірного ринку за кілометр від місця старту.