Ґранд Дністровський каньйон

Тривалість 6 днів
Дата
Рівень складності Середній
Нитка маршруту с. Нижнів – с. Раковець – с. Устечко – м. Заліщики
Відстань 127 км
Ціна 3500 ₴ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Сплав долиною Дністра – це 6 днів і 127 кілометрів неймовірних ландшафтів української Амазонки. 

Сідаємо на катамаран і пливемо повз села, ліси, поля та випадкових рибалок. Дивимося на дністровські «стіни»: тут є унікальні відслонення гірських порід силурійського та девонського геологічного періодів (віком понад 400 млн років!).

Будуть гроти, печери, скелі та водоспади.

Береги Дністра дуже зелені: десь м’якенький килим, а десь – непролазні хащі, що нагадують джунглі. Серед місцевих мешканців – безліч видів птахів та рідкісні тварини. Тут навіть існує свій мікроклімат: весна приходить раніше, дощі тривають недовго, а температура повітря зазвичай на кілька градусів вище.

А в кінці побачимо ту саму знамениту панораму Заліщиків, які огортає Дністер.

Дні проводимо на човні; ночі – на березі річки. Намет, тріск вогню, шум річки – звучить як ідеальний план для літнього вечора!

Крім природи, будуть цікаві історичні та архітектурні об’єкти.

Побачимо хоч і занедбаний, але досі розкішний ренесансний палац початку ХХ ст. графа С. Бадені; Червоноградський замок; могутні конструкції мостів.

ДЕНЬ 1

 19 км


Зустрічаємося в Івано-Франківську (або Тернополі) і їдемо до місця старту – села Нижнів. Близько години розвантажуємо та збираємо катамарани.

Обідаємо, проходимо інструктаж з техніки безпеки і греблі на воді, відчалюємо та починаємо нашу 6-денну мандрівку!

Перші кількасот метрів буде незвично гребти, адже потрібно ввійти в один ритм зі своїми сусідами по човну. Коли це відбудеться – катамаран нарешті попливе рівно.

Спершу ми пропливемо під Нижнівським мостом, після якого власне і почнеться Дністровський каньйон.

Після 3-4 годин греблі допливемо до села Будзин. На його околиці зупинимося на ніч, а тому причалюємося і виносимо катамарани на берег.

Ввечері ми виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю), відпочиваємо біля вогнища, співаємо, граємо та медитуємо під шум річки.

ДЕНЬ 2

 17 км


Кожний ранок починається із підйому о 7 годині. 2 години для: фізичних вправ, сніданку, зборів і прибирання місця стоянки.

Зранку прогуляємося на вершину правого берега каньйону до місця, де колись відбувся бій між бійцями УПА та НКВС, про що нагадує встановлений пам’ятник.

Поблизу також є багато гротів та маленьких печер, у які заглянемо.

Близько 12 години повертаємося до табору і відчалюємо. Пропливши декілька годин, зупинимося біля села Коропець, звідки пішки йдемо на оглядини графського палацу. Палац належав маршалу Галицького сейму Станіславу Бадені. Зведений у стилі віденського ренесансу. Архітектурно відтворює цісарський палац у Відні, хоч і у зменшеному вигляді.

Повертаємося до човнів, обідаємо та відчалюємо. До вечора нам траплятимуться ще багато вартих уваги печер, скель та водоспадів.

В кінці дня на нас чекає унікальний травертиновий водоспад біля села Космирин, в околицях якого влаштуємо табір.

ДЕНЬ 3

 36 км


Цього дня спершу пропливемо повз село Долина, після якого русло річки робить петлю – Дністер деякий час тече на північ. Далі пливемо вздовж сіл Лука та Незвисько, які знаходяться на різних берегах річки і з’єднані мостом.

Село Незвисько відоме тим, що тут знаходилась одна з найбільших стоянок представників трипільської і черняхівської культур. Крім того, знайшли рештки поселень, які існували тут ще дванадцять тисяч років тому. Тому справедливо, що Незвисько називають археологічною скарбницею України.

Закінчиться цей день поблизу села Раковець, де ми залишимося на ніч.

ДЕНЬ 4

 35 км


Після сніданку пішки підемо подивитися на руїни замку в Раковці, одного з небагатьох на Прикарпатті. 

Повертаємося на річку і продовжуємо сплав каньйоном, пропливаючи вздовж сіл Уніж та Губин.

В цей день побачимо унікальні відслонення Дністра, які входять до Берем’янської наскельно-степової ділянки – ботанічної пам’ятки природи. В цій частині каньйону девонські породи, віком понад 400 млн років, виходять на поверхню у вигляді червонуватих скель.

Саме тут знаходиться найвища точка Дністровського каньйону – Червона гора (300 метрів над рівнем моря), яка піднімається на висоту понад 150 метрів над водою. В цьому місці завдяки особливостям рельєфу навіть у найлютіші зими сніг лежить не більше одного тижня. Тут ми обов’язково причалимо та вийдемо на вершину, щоб оглянути панораму Дністра.

Після спуску обідаємо і пливемо далі. Проминемо села Хмелева і Летячі, а поблизу села Шутроминці розкладемо табір.

ДЕНЬ 5

20 км


У першій половині дня ми допливемо до села Устечко, де залишимо катамаран і вирушимо пішки до найвищого рівнинного водоспаду України – Джуринського. Неподалік також знаходяться руїни Червоноградського замку.

Після 3-годинної прогулянки повертаємося до катамаранів, обідаємо і вирушаємо далі каньйоном.

Пропливемо під найбільшим мостом через Дністер: його довжина 400 м, а висота близько 40 м.

Природні явища в цій частині не менш вражаючі: на високих скелях лівого берега видно відслонення уже іншого геологічного віку – силурійського.

Допливши до села Передівання, зупинимося для останньої спільної ночівлі.

ДЕНЬ 6

 15 км


В останній день пропливемо декілька годин до міста Заліщики. Це місто відоме своїм унікальним розташуванням. Напевно, більшість бачили знамениті панорами Заліщиків із південного схилу каньйону. Ми також зможемо зробити такі фото, піднявшись на оглядовий майданчик.

Біля самого міста закінчуємо сплав, розбираємо речі і вирушаємо додому. Варіантів є декілька: вечірнім потягом до Києва або разом з гідами автобусом в Івано-Франківськ чи Тернопіль.

Panoramic view from above to famous ukraininan city Zaleshchiki in the Dnister river canyon at sunset. Ukraine, Ternopil region. Автор: RoksanaBashyrova

СТАРТ  / ФІНІШ

Зустрічаємося о 8 ранку на залізничному вокзалі міста Івано-Франківськ чи Тернопіль, звідки їдемо в село Нижнів – місце початку сплаву.

Маршрут закінчується в місті Заліщики Тернопільської області.

Звідси можна сісти на вечірній потяг до Києва або разом з гідами вирушити автобусом в Івано-Франківськ чи Тернопіль.

ЧОГО ОЧІКУВАТИ

  • Коли приїдемо на місце початку сплаву (с. Нижнів), інструктор розповість як потрібно веслувати і всі деталі техніки безпеки.
  • Сплавляємось на катамарані, табір влаштовуємо на березі річки.
  • Всі особисті речі запаковуємо в гермомішки і прикріплюємо до палуби. Так само перевозимо з собою і всю їжу, яку готуємо на вогні.
  • На відміну від походів горами, на сплаві більше працювати потрібно не ногами, а руками, сидячи. Тому будьте готові до легкого болю у руках та німіння сідничних м’язів. Але впродовж дня будемо робити зупинки для того, щоб пройтися і розімнутись.

ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

Що включено:

  • щоденне триразове харчування (гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • послуги гіда-інструктора;
  • прокат човна, касок, весел та рятувальних жилетів;
  • прокат групового спорядження (аптечка, котли тощо).

Що НЕ включено:

  • особисте спорядження;
  • переїзди Івано-Франківськ/Тернопіль – Нижнів та Заліщики – Івано-Франківськ/Тернопіль (~350 грн).

З КИМ

Розмір групи варіюється від 5 до 13 учасників. Надаємо перевагу невеликій команді, в якій учасникам легше знайти спільну мову, а провіднику – контролювати комфорт кожного.
Від кількості учасників залежить кількість плавзасобів.

ЩО ПО ПОГОДІ

Погода в долині річки Дністер досить тепла. Клімат, який тут панує, відрізняється від навколишніх територій меншою кількістю опадів та вищими середніми температурами. Він тут більше нагадує субтропічний, ніж помірний, що пояснюється рельєфом каньйону, який затримує тепле і сухе повітря над річкою. 

Дощі в літній період трапляються приблизно раз на 4-5 днів. Вдень температура повітря може коливатись від + 15… + 35 градусів, вночі від + 7… + 15 градусів. Температура води в Дністрі влітку близько + 20 градусів.

ЯК ПЛИВЕМО

День 1: місто Івано-Франківськ (місто Тернопіль) – село Нижнів – село Смерклів – село Будзин;

День 2: село Мостище – палац в селі Коропець – травертиновий водоспад – село Космирин;

День 3: село Сокирчин – село Монастирок – село Раковець;

День 4: замок в селі Раковець – село Уніж – Червона Гора – село Хмелева – село Летячі – село Шутроминці;

День 5: село Устечко – Джуринський водоспад – Червоноградський замок;

День 6: село Передівання – місто Заліщики – місто Івано-Франківськ (місто Тернопіль).

Є питання? Ось як з нами зв’язатися.