Західні Ґорґани

Тривалість 4 дні
Дата
Рівень складності Вище середнього
Відстань 45 км
Основні пункти гора Ґорґан Ілемський, гора Яйко Ілемське, гора Молода, урочище Став, гора Ґрофа
Ціна 3900 ₴






    ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

    В поході по Західних Ґорґанах менше інших туристів, складніша стежка і більш дика природа.

    Якщо хочеться переходів із великим набором висоти, кам’янистим ландшафтом, важкопрохідними стежками та водночас гарними краєвидами – вам сюди.

       1 ДЕНЬ

     7 км  + 800 м


    Початок в селі Мислівка Долинського району. Після виходу з авто відповідно вдягаємося, взуваємося, регулюємо рюкзаки та виходимо на жовтий маршрут. Після 1-2 годин затяжного підйому зупинимося на перший перекус.

    Перший день буде проходити густим лісом із підйомом на гору Пустошак Великий, 1423 м. Далі буде невеликий спуск до полонини Німецька, де закінчиться перший день походу. На висоті близько 1100 метрів розкладемо наш табір.

       2 ДЕНЬ

    15 км  + 1350 м


    Другий день походу найскладніший. Він почнеться з підйому на гору Ґорґан Ілемський, 1586 м. Це невисока гора, яка знаходиться на північному кінці хребта Аршиця. Ґорґан Ілемський – перша з шести вершин, на які піднімемося в цей день. Тут починається типова ґорґанська місцевість: зарості сосни альпійської (жереп) та величезні кам’яні розсипи – ґорґи.  

    Після гори спускаємось до полонини Мшана, робимо невеликий відпочинок і продовжуємо йти. Починається підйом на гору Яйко Ілемське, 1679 м, яка буде найвищою на сьогодні. Перед вершиною поповнюємо запаси води та йдемо далі на гору через густі зарості сосни албпійської. На горі зробимо перекус.

    Після обідньої перерви не розслабляємося, адже далі нас чекає ще 5 підйомів і спусків – невеликі, але втомлюють. Ми пройдемо такі вершини: Поганець, 1667 м, Укерня, 1620 м, Сиваня Лолинська, 1642 м. 

    Наша стоянка буде на полонині Солотвинка, до якої ми дійдемо не раніше 7 години вечора.

       3 ДЕНЬ

     13 км  + 1000 м


    Після сніданку починаємо важкий підйом на гору Молода, 1724 м. Ця гора також вкрита жерепом та ґорґами, тому швидкість пересування буде невелика. Далі буде довгий спуск до річки Молода. Вздовж річки пройдемо кілометр лісовою дорогою. Переходимо через міст і обідаємо. Якщо дозволить погода, то скупаємося в річці.

    Після обіду піднімаємося вздовж річки Круглий. Через 2 кілометри дійдемо до озера Грофянський став. Слово «став» у назві підказує, що воно невелике, але тим не менше, досить красиве, оточене лісом.

    Проходимо близько кілометра та зупинимося на останню ночівлю біля підніжжя гори Ґрофа.

       4 ДЕНЬ

     11 км  + 600 м


    Наш останній день походу розпочнеться із радіального сходження на гору Ґрофа – найвищу вершину нашого походу, з висотою 1748 метрів. Якщо погода буде відносно безхмарною, то можна піднятися вдосвіта, щоб зустріти світанок на вершині. В такому разі встати треба не пізніше 5 години і о 5.30 почати сходження. Але воно того варте! 

    Після спуску з вершини збираємо всі свої речі та починаємо останній спуск. Через 2 кілометри вийдемо до річки Котелець, яка через 5 км впаде в річку Молода, яку ми проходили вчора. 

    Після обіду дійдемо до села Осмолода, звідки нас забере автобус до Івано-Франківська.

    СТАРТ / ФІНІШ

    Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Мислівка. Відстань між ними – 95 км, які долаються в середньому за 2 години.

    Завершуємо похід у селі Осмолода, відстань до Івано-Франківська – 115 км. Приблизний час у дорозі до Франківська – 3 години. В останній день походу у місті будемо до 18 години вечора

    ЩО ВЗЯТИ

    Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

    Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

    ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

    Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

    Що включено:

    • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
    • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
    • робота інструктора;
    • оплата входу до заповідників;
    • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

    Що НЕ включено:

    • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

    ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

    • місце у наметі: 35 грн/доба;
    • спальний мішок: 50 грн/доба;
    • рюкзак: 50 грн/доба;
    • килимок (каремат): 10 грн/доба;
    • трекінгові палиці: 30 грн/доба.

    Вартість оренди повного набору спорядження – 650 грн.

    З КИМ

    Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

    ЩО ПО ПОГОДІ

    Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

    В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

    Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

    Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.



    1 день: село Мислівка – полонина Німецька;

    2 день: гора Ґорґан Ілемський, 1586 м – полонина Мшана – гора Яйко Ілемське, 1679 м – гора Укерня, 1642 м – полонина Солотвинка;

    3 день: гора Молода, 1724 – річка Молода – урочище Став; 

    4 день: гора Ґрофа, 1748 м – річка Котелець – село Осмолода.

    Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

    Весь розклад походів є тут.