Ґорґани

Тривалість 6 днів
Дата
Рівень складності Вище середнього
Відстань 64 км
Основні пункти с. Стара Гута − г. Висока − пер. Боревка − г. Сивуля Велика − пол. Рущина − г. Тавпиш − пер. Легіонів − г. Пантир − г. Велика Братківська − пол. Вовкани − с. Климпуші
Ціна 5000 ₴


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

  Ґорґани − унікальний гірський масив, який, мабуть, найлегше впізнати в українських Карпатах завдяки величезним кам’яним розсипам (ґорґам), вкритим лишайниками. Часом рухатися ними доволі складно: деякі камені рухаються ніби живі, у дощ – слизькі, у спеку – гарячі; але безперечно, дуже захопливо і нетипово в порівнянні з іншими районами українських гір.

  Колір Ґорґан – сіро-жовто-зелений. Цей масив називають «диким», як через відносно меншу кількість туристів, так і через те, що часом місцеві стежки ведуть крізь густий важкопрохідний жереп (сосна альпійська), в якому почуваєш себе наче в джунглях. І хто знає, які тварини живуть у цих хащах…

  Історично ці місця відігравали важливу роль: на вершинах хребтів збереглися окопи та бліндажі часів Першої світової війни, а також  залишки колишнього кордону між Польщею та Чехословаччиною, який проходив тут до 1938 року.

  1 ДЕНЬ

   7 км  + 780 м


  Переїзд у село Стара Гута (2, 5 години) − набір висоти по стежці вздовж струмки − ночівля на галявині поблизу річки Кузьминець

  З Івано-Франківська їдемо в село Стара Гута, звідки почнеться пішохідна частина походу. Село відоме розташуванням тут зимової резиденції колишнього президента України, але сьогодні це нас точно не цікавить – на нас чекають вишуканіші місця.

  Спершу сільською ґрунтовою дорогою, згодом вздовж невеликого струмка, плавно набираючи висоту, піднімаємося до місця ночівлі, яке знаходиться за 7 км від села поблизу річки Кузьминець.

  Ввечері ми виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю), відпочиваємо біля вогнища, співаємо, граємо та медитуємо під звуки гуцульської дримби.

  2 ДЕНЬ

  8 км  + 350 м


  Підйом на гору Висока (1,803 м) та Ігровець (1,804 м) – декілька кілометрів по лісу – ночівля на полонині Боревка (1,330 м)

  Кожний ранок починається із підйому о 7 годині. Дві години для: фізичних вправ, сніданку, зборів і прибирання місця стоянки.

  Цього дня у нас у планах піднятися на гору Висока (1,803 м) та Ігровець (1,804 м), де можна сповна відчути рельєф Ґорґан, перестрибуючи із каменя на камінь.

  Якщо із першою назвою високої гори все зрозуміло, то з другою пов’язують містичні історії. Кажуть, що гора Ігровець отримала таку назву, тому що колись язичники та мольфари проводили на вершині обряди, розпалюючи при цьому вогонь. Сама вершина – плоска і широка, здається, цілком підходить для таких цілей. Це багаття і те, як воно палало (вигравало), було видно із села, тому люди так і назвали гору – Ігровець.

  Краєвиди з Ігровця не менш чарівні. Можна сповна насолодитися камінними пейзажами навколо та оцінити шлях до мети завтрашнього дня – королеви Горган – гори Сивулі.

  З вершин спускаємося та занурюємося у густий карпатський ліс. Пройшовши ним декілька кілометрів, виходимо на місце нашої другої ночівлі – полонину Боревка (або Погар) на висоті 1,330 м. 

  3 ДЕНЬ

  9 км  + 560 м


   Підйом на г. Боревка (1,695 м), г. Лопушна (1,722 м) − минаємо залишки військових укріплень Першої світової війни − підйом на г. Сивуля Велика (1,836 м) − ночівля на полонині Рущина (1,440 м)

  У третій день вирушаємо до найвищої точки Ґорґан – гору Сивуля.

  Дорогою до вершини, яка пролягає через вершини Боревка (1,695 м) та Лопушна (1,722 м), оглянемо залишки військових укріплень часів Першої світової війни – бліндажі та окопи, викладені із суцільного каменю – єдиного будівельного матеріалу в радіусі 3 км; деякі навіть сполучені вимощеними сходами. Військові дії у цій місцевості відбувалися більше ста років тому – у 1915 році.

  Сама вершина досить стрімка, тому останні 50 м доведеться підніматися ледь не на 4 кінцівках, що додасть особливих вражень 😃

  Після спуску ми траверсуємо (обходимо) гору Сивуля Мала і прямуємо до місця ночівлі, де бере початок річка Бистриця-Солотвинська, яка прямує у напрямку Івано-Франківська та врешті впадає у Дністер. Цієї ночі нас прихистить полонина Рущина (або Бистра) на висоті 1,440 м у підніжжя гори Сивуля Мала.

  4 ДЕНЬ

  16 км  + 720 м


  Минаємо урвище Пекло − підйом на хребер Тавпиширка − проходимо перевал Легіонів − ночівля на полонині Пантир

  Четвертого дня доведеться пройти Пекло! Таку назву має урвище поблизу нашої полонини, над прірвою якого зупинимося. Щоправда нічого пекельного в ньому немає, окрім хіба висоти та історій про поширені в минулому страти на цьому місці. На стінці можна побачити відслонення порід та кам’яне осипище внизу.

  Легким цей день не буде: необхідно пройти 16 км. Спершу піднімемося на хребет Тавпіширка, який повністю вкритий жерепом (сосною альпійською). За дві години пройдемо перевал Легіонів (1,110 м), який отримав таку назву на честь польських легіонерів, які у складі 3-ого піхотного полку австро-угорської армії проклали цю дорогу у 1914 році для швидкого переходу війська і стримування армії Російської імперії. 

  Стоянка цього дня знаходиться на полонині Пантир біля руїн польського туристського притулку.

  5 ДЕНЬ

  20 км  + 940 м


  Ідемо лісовою стежкою − крутий підйом − траверс г. Дурня − підйом на г. Гропа (1,759 м) − ночівля на галявині поблизу річки Гроповець

  Цього дня пройти необхідно також немало. Після виходу із табору вирушаємо лісовою стежкою. Вже за годину на нас чекає крутий підйом. А по його завершенню – прегарний краєвид на долину річки Бистриця і однойменне село, куди ми спустимемося в кінці. 

  Після короткого відпочинку траверсуємо гору Дурня, де у другій половині літа справжній рай для любителів чорниці. Далі – сходження на гору Гропа (1,759 м) і Велика Братківська (1,788 м), після якої почнеться затяжний спуск.

  Близько 19 години вечора ми прийдемо на місце нашої останньої стоянки біля річки Гроповець.

  6 ДЕНЬ

  6 км  + 50 м


  Спуск у село Бистриця − переїзд в Івано-Франківськ (2,5 години)

  Насолоджуючись чистим гірським повітрям,  проходимо 6 км до центру села Бистриця, звідки повертаємося до Івано-Франківська.

  СТАРТ / ФІНІШ

  Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Стара Гута. Відстань між ними – 65 км, які долаються в середньому за 1,5 години.

  Завершуємо маршрут у селі Климпуші, Івано-Франківської області. Звідти за 2,5 години будемо у Франківську. В останній день походу у місті будемо до 18 години вечора

  ЩО ВЗЯТИ

  Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

  Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

  Що включено:

  • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

  Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • місце в наметі: 210 грн/6 днів;
  • спальний мішок: 300 грн/6 днів;
  • рюкзак: 300 грн/6 днів;
  • килимок (каремат): 60 грн/6 днів;
  • трекінгові палиці: 180 грн/6 днів.

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

  В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

  Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

  Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.

  1 день: місто Івано-Франківськ − село Стара Гута − галявина поблизу річки Кузьминець;

  2 день: гора Висока, 1803 м − гора Ігровець, 1804 м − полонина Боревка (Погар), 1330 м;

  3 день: полонина Боревка  гора Боревка, 1695 м − гора Лопушна, 1722 м − гора Сивуля Велика, 1836 м − полонина Рущина (Бистра), 1440 м;

  4 день: полонина Рущина − урвище Пекло, 1465 м − гора Тавпиш, 1451 м − хребет Тавпиширка − перевал Легіонів, 1110 м − полонина Пантир;

  5 день: полонина Пантир − гора Дурня, 1705 м − гора Гропа, 1759 м − галявина поблизу річки Гроповець;

  6 день: село Климпуші − місто Івано-Франківськ.

  Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

  Розклад усіх походів є тут.