Гори Родна (Румунія)

Тривалість 5 днів
Дата
Рівень складності Вище середнього
Відстань 37 км
Основні пункти
Ціна 100€ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Наш маршрут проходить через найвищий водоспад Східних Карпат – каскадний водоспад Кайлор (95 м), важкодоступну печеру, декілька високогірних озер та вершин із панорамними краєвидами. Побуваємо у найвищій точці Роднянських Альп – на вершині гори П’єтросул (2,303 м). З неї будемо особливо тепло дивитися у бік Українських Карпат. А краєвидів буде багато: ми довго ідемо по хребту, не опускаючись у ліс.

Чотири ночі у Румунських Карпатах – це серйозно! Першу ніч проведемо недалеко від височезного водоспаду Кайлор. Вдень біля нього збираються туристи-одноденники, а от ввечері та вранці – він буде лише наш. У другу ніч поставимо намет біля озера. Третя стоянка – у простому, але затишному дерев’яному притулку Ла карті на висоті 1,830 м. Четверта ніч – біля озера та метеостанції (за бажанням можна заночувати у платному притулку).  

Найбільше Карпат – в Румунії. Тут відносно безлюдно, просторо і масштабно. Тому вільно себе почувають гірські козли, білки, бабаки, а ще ведмеді, рисі та вовки! На щастя, зустріти хижака дуже малоймовірно. Ми дотримуємося неписаного правила: дикі зарості румунських лісів – для ведмедів, протоптані стежки – для людей.

І звісно, будуть вівці, яких супроводжують великі кудряві пси та суворі румуни 🤠


 

1 ДЕНЬ

 4 км  +430 м


Через ліс та широкі поляни прямуємо до першого місця ночівлі – неймовірного, майже стометрового каскадного водоспаду Кайлор. Вода голосно падає з висоти рівнями, найбільший серед яких сягає 18 м у висоту.

За бажанням піднімемося до печери, розташованої вище від водоспаду. Печера неглибока, але гордості (не кожен зможе до неї дістатися!) і вражень додає.

Це місце дуже популярне серед тих, хто подорожує по Румунії. Неподалік є підйомник, який регулярно поставляє нові порції туристів на висоту 1 300 м. Ми тут ночуємо, тому у нас перевага – ввечері та рано вранці будемо насолоджуватися водоспадом одні.

Для облаштування табору легко усамітнимося на просторій галявині для кемпінгу неподалік. Тут є дерев’яні столики, лавки та навіть туалет. Лише у перший вечір зможемо розвести вогнище, в наступні дні – готуємо їжу на газовому пальнику.

2 ДЕНЬ

3 км  + 450 м


У другий день ми піднімемося вище лінії лісу та будемо насолоджуватися високогірними краєвидами наступні 4 дні.

Схили хребта Родна влітку всіяні рододендроном. Через поширеність тут червона рута зображена навіть на емблемі Роднянського заповідника.

В цей день у нас одне з найпрекрасніших у цьому поході місць ночівлі – біля озера Лакул (інші назви – Бистріцей, Стьол). 

З одного боку озера – густі зелені зарості, що опускаються у воду. Складається враження, що вони постійно рухаються від життя, яке заховане в заростях. Інший край озера ніби закінчується обривом, воду і небо розділяє лише невелика зелена смуга.

Місце ночівлі у 2 день

3 ДЕНЬ

13 км  + 690 м


Рухаємося по хребту і намагаємося не втомитися від постійних краєвидів навколо. 

Ночуємо цього дня у відносному комфорті – у простому дерев’яному будиночку із двоповерховими нарами (за умови наявності вільних місць).

Зранку ентузіасти зможуть зустріти схід сонця.

Місце ночівлі у 3 день

4 ДЕНЬ

9 км  + 600 м


У другій половині дня на нас чекає найвища вершина Роднянського масиву та нашого походу – гора П’єтросул, 2 303 м! Звідси побачимо шикарні види Мармароських гір та навіть далекі верхівки української Чорногори.

З хребта побачимо озеро Єзер, до якого будемо плавно спускатися схилом кулуару. Хоча згори стіна цирку виглядає загрозливо, спуск нестрімкий, тягнеться серпантином.

Стоянка цього дня розташована у цирку під г. П’єтросул на висоті 1 820 м із милим будиночком працівників національного парку та метеостанцією неподалік. Але біля самого озера ночувати не будемо, щоб не турбувати місцевих мешканців, які приходять до нього пити воду.

За окрему плату можна переночувати в будинку зі зручностями: ліжко, душ, електрика.

5 ДЕНЬ

8 км  – 1100 м


Щоб дістатися цивілізації і вирушити додому, в останній день походу ми спустимося аж на 1100 м!

Спуск нескладний, хоч і затяжний. До м. Борша веде широка дорога серпантином, придатна навіть для автомобілей (нею іноді користуються працівники метеостанції та національного парку). Більшість часу будемо іти через ліс, пощипуючи чорницю обабіч стежки (у сезон).

СТАРТ / ФІНІШ 

Зустрічаємося в Україні – на залізничному вокзалі м. Рахів (звідси разом доїдемо до кордону) або м. Солотвино Закарпатської області.

Пішки перетинаємо українсько-румунський кордон. Далі від румунського м. Сігету-Мармацієй їдемо до місця початку пішохідної частини маршруту – м. Борша. Час у дорозі – близько 2 годин.

Закінчення пішохідної частини маршруту – м. Борша. Звідти повертаємося до українсько-румунського кордону. У м. Рахів будемо до 20 години вечора. 

ЧОГО ОЧІКУВАТИ

Про складність. Цей похід належить до рівня складності, який вище середнього, але ще не важкий. Тому доступний будь-якій фізично здоровій людині. Спеціальна фізична підготовка до нього бажана, але не обов’язкова. Просто за кілька тижнів до походу почніть довше ходити у швидкому темпі, підніматися сходами, присідати та в цілому більше рухатися.

Якщо ви приєднуєтесь до нас, то ви йдете у піший багатоденний похід, у якому:

 1. Ми йдемо як команда. Хочеться так, щоб «один за всіх, і всі за одного». Разом страждаємо від втоми, разом облаштовуємо побут, разом розважаємося.
 2. Кожен сам у рюкзаку несе власне спорядження, одяг та частину групової їжі.
 3. Ночуємо у наметах. Якщо будуть вільні місця, то одну ніч ми проведемо у простому дерев’яному притулку.
 4. Готуємо їжу у перший день на вогнищі, в інші дні – на газовому пальнику, обіди – у вигляді перекусу.

Важливо:

провідник може змінити попередньо погоджений маршрут, якщо погіршаться погодні умови, комусь буде погано чи стануться якісь інші пригоди. Не ображайтеся на нього, якщо що. Ваше життя та здоров’я у ці декілька днів – наша відповідальність, до чого ми ставимося дуже серйозно! 

ЩО ВЗЯТИ

Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Ми розповімо про відповідність походу одягу та спорядження (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

Перелік спорядження – стандартний для багатоденного походу у теплу пору року. Про нього читайте тут.

ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

Оплата готівкою при зустрічі з провідником на вокзалі або раніше банківським переказом; передоплату не просимо.

Що включено:

 • їжа;
 • переїзди (по Румунії);
 • робота інструктора;
 • оплата входу до заповідників;
 • газ та користування пальником;
 • використання групового спорядження (аптечка, котли і т.п.).

Що НЕ включено:

 • переїзд до м. Солотвино;
 • особисте спорядження (намет, спальник, рюкзак – ваші, але можемо посприяти).

З КИМ

До походу ми обов’язково розкажемо, що із себе представляє ваш гід. Або ви познайомитеся з ним (нею) телефоном. 

Розмір групи – від 3 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. А ще це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі», а в Румунії є що оберігати!

ЩО ПО ПОГОДІ

Клімат в цій частині Румунії вологий континетальний, дуже нагадує Карпати. В літній сезон денна температура може змінюватись в залежності від висоти від +7 до +18 градусів, вночі час від часу може опускатись до +2. Опадів випадає близько 150 мм в місяць (влітку). Дощі бувають часто, тому будьте готові також до злив.

ЯК ІДЕМО

1 день: місто Солотвино – українсько-румунський кордон місто Сігету-Мармацієй – туркомплекс Борша – водоспад Кайлор (95 м);

2 день: озеро Лакул (Бистріцей, Стьол);

3 день: гора Галатулуй, 2048 м – притулок Ла Карті;

4 день: гора Ребра, 2119 м – гора Бугаєску Мік, 2224 м – гора П′єтросул, 2303 м – озеро Єзер;

5 день: метеостанція – місто Борша місто Сігету-Мармацієй – українсько-румунський кордон – місто Солотвино.

Є питання? Ось як з нами зв’язатися