Гори Родна (Румунія)

Тривалість 5 днів
Дата
Рівень складності Вище середнього
Нитка маршруту Туркомплекс Борша – вдсп Кайлор – оз. Лакул – г. Галатулуй – притулок Ла Карті – г. Бугаєску Мік – г. П'єтросул – оз. Єзер – м. Борша
Відстань 37 км
Ціна 100€


ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Кожен, хто любить Карпатські гори так, як любимо їх ми, буде в захваті від походу по Румунським Карпатам. Саме в Румунії розташована більша частина Карпат. Тут гори високі, дикі та прекрасні. Озера, печери, водоспади, гострі скелі, стрімкі кулуари з осипами каміння. Тут відносно безлюдно, просторо і масштабно.

Цей похід горами Родна (рум. Munţii Rodnei). Роднянський хребет – один з найдовших в Румунії: простягається більше ніж на 50 км із заходу на схід. П’ятиденний похід дозволяє пройти найкращими місцями та ночувати у найзатишніших його куточках.

Наш маршрут проходить через височезний водоспад Кайлор, печеру Ля Гаван, декілька озер та вершин із панорамними краєвидами. Побуваємо у найвищій точці Роднянських Альп – на вершині гори П’єтросул (2 303 м). З неї будемо особливо тепло дивитися у бік Українських Карпат. Одну з ночей проведемо у простому, але затишному дерев’яному притулку на висоті 1 830 м.

Будемо ходити місцевістю, яка охороняється у межах національного парку та біосферного заповідника. Це домівка для безлічі видів рослин та тварин. Влітку схили яскраво рожеві від цвітіння рододендрона. Можливо, нам пощастить побачити гірського козла, чорну лісову білку або бабака. Тут живуть і небезпечні хижаки – ведмеді, рисі, вовки, але вони (на щастя) воліють обминати туристичні шляхи.

Ще в румунських горах розвинене вівчарство. Ми точно побачимо на схилах розсипи овець, яких супроводжують великі кудряві пси та суворі румуни.

ЩО ПОБАЧИМО

 (послухаємо?) найвищий водоспад Східних Карпат – каскадний водоспад Кайлор (95 м);

 найвищу вершину масиву Родна – гору П’єтросул (2,303 м);

 декілька високогірних озера;

краєвиди з гірського хребта, бо додвго ідемо, не опускаючись у ліс.

ЯК ІДЕМО

1 день: місто Солотвино – українсько-румунський кордон місто Сігету-Мармацієй – туркомплекс Борша – водоспад Кайлор (95 м);

2 день: озеро Лакул (Бистріцей, Стьол);

3 день: гора Галатулуй, 2048 м – притулок Ла Карті;

4 день: гора Ребра, 2119 м – гора Бугаєску Мік, 2224 м – гора П′єтросул, 2303 м – озеро Єзер;

5 день: метеостанція – місто Борша місто Сігету-Мармацієй – українсько-румунський кордон – місто Солотвино.

 4 км

+430 м


Через ліс та широкі поляни прямуємо до першого місця ночівлі – неймовірного, майже стометрового каскадного водоспаду Кайлор. Вода голосно падає з висоти рівнями, найбільший серед яких сягає 18 м у висоту.

За бажанням піднімемося до важкодоступної печери Ла Гаван, розташованої вище від водоспаду. Печера неглибока, але гордості (не кожен зможе до неї дістатися!) і вражень додає.

Це місце дуже популярне серед тих, хто подорожує по Румунії. Неподалік є підйомник, який регулярно поставляє нові порції туристів на висоту 1 300 м. Ми тут ночуємо, тому у нас перевага – ввечері та рано вранці будемо насолоджуватися водоспадом одні.

Для облаштування табору легко усамітнимося на просторій галявині для кемпінгу неподалік. Тут є дерев’яні столики, лавки та навіть туалет. Лише у перший вечір зможемо розвести вогнище, в наступні дні – готуємо їжу на газовому пальнику.

3 км

+450 м


У другий день ми піднімемося вище лінії лісу та будемо насолоджуватися високогірними краєвидами наступні 4 дні.

Схили хребта Родна влітку всіяні рододендроном. Через поширеність тут червона рута зображена навіть на емблемі Роднянського заповідника.

В цей день у нас одне з найпрекрасніших у цьому поході місць ночівлі – біля озера Лакул (інші назви – Бистріцей, Стьол). 

З одного боку озера – густі зелені зарості, що опускаються у воду. Складається враження, що вони постійно рухаються від життя, яке заховане в заростяхІнший край озера ніби закінчується обривом, воду і небо розділяє лише невелика зелена смуга.

13 км

+690 м


Рухаємося по хребту і намагаємося не втомитися від постійних краєвидів навколо. 

Ночуємо цього дня у відносному комфорті – у простому дерев’яному будиночку із двоповерховими нарами (за умови наявності вільних місць).

Зранку ентузіасти зможуть зустріти схід сонця.

9 км

+600 м


У другій половині дня на нас чекає найвища вершина Роднянського масиву та нашого походу – гора П’єтросул, 2 303 м! Звідси побачимо шикарні види Мармароських гір та навіть далекі верхівки української Чорногори.

З хребта побачимо озеро Єзер, до якого будемо плавно спускатися схилом кулуару. Хоча згори стіна цирку виглядає загрозливо, спуск нестрімкий, тягнеться серпантином.

Стоянка цього дня розташована у цирку під г. П’єтросул на висоті 1 820 м із милим будиночком працівників національного парку та метеостанцією неподалік. Але біля самого озера ночувати не будемо, щоб не турбувати місцевих мешканців, які приходять до нього пити воду.

За окрему плату можна переночувати в будинку зі зручностями: ліжко, душ, електрика.

8 км

 -1100 м


Щоб дістатися цивілізації і вирушити додому, в останній день походу ми спустимося аж на 1100 м!

Спуск нескладний, хоч і затяжний. До м. Борша веде широка дорога серпантином, придатна навіть для автомобілей (нею іноді користуються працівники метеостанції та національного парку). Більшість часу будемо іти через ліс, пощипуючи чорницю обабіч стежки (у сезон).

ПОЧАТОК

Зустріч із гідом відбувається в Україні – на автобусній зупинці м. Солотвино Закарпатської області, або в Румунії – автобусній зупинці м. Сігету-Мармацієй чи м. Борша.

Пішки перетинаємо українсько-румунський кордон. Далі від румунського м. Сігету-Мармацієй їдемо до місця початку пішохідної частини маршруту – м. Борша. Час в дорозі – близько 2 годин.

ЗАВЕРШЕННЯ

Закінчення пішохідної частини маршруту – м. Борша. Заздалегідь замовлений транспорт забере нас звідти до українсько-румунського кордону. У м. Солотвино будемо до 20 години вечора. 

УМОВИ

Цей похід належить до вище середнього рівня складності. Про те, як ми визначаємо рівень складності походу, читайте тут. Спеціальна фізична підготовка до цього походу бажана, але не обов’язкова.

Цей тур є пішим багатоденним походом, у якому:

 • кожен учасник самостійно у рюкзаку несе власне спорядження, одяг та частину продуктів харчування на групу;
 • ночівля у наметах (за умови наявності вільних місць одну ніч група проведе у простому дерев’яному притулку);
 • вечеря у перший день готується на вогнищі, в інші дні сніданки та вечері готуються на газовому пальнику, обіди – у вигляді перекусу;
 • побутові обов’язки виконуються учасниками спільно (облаштування табору, допомога у приготуванні їжі тощо);
 • на маршруті відсутні крамниці, облаштовані туалети та душові кабінки.

Зверніть увагу: провідник може прийняти рішення про внесення змін у попередньо погоджений маршрут, в залежності від погодних умов, фізичного стану учасників походу чи інших факторів.

СПОРЯДЖЕННЯ

Учасникам слід подбати про власне спорядження. З радістю проконсультуємо вас щодо його відповідності походу (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

Про необхідне спорядження у багатоденному пішому поході ми розповідаємо тут.

ВАРТІСТЬ І ОПЛАТА

Що входить у вартість:

 • щоденне триразове харчування (гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
 • переїзди по Румунії;
 • послуги гіда-інструктора;
 • оплата входу до об’єктів природно-заповідного фонду;
 • газ та користування пальником;
 • прокат групового спорядження (аптечка, котли тощо).

Що НЕ входить у вартість:

 • особисте спорядження;
 • переїзд до м. Солотвино.

Повна оплата туру здійснюється при зустрічі із провідником готівкою у євро; передоплата не вимагається.

СКЛАД ГРУПИ

Розмір групи варіюється від 3 до 13 учасників. Надаємо перевагу невеликій команді, в якій учасникам легше знайти спільну мову, а провіднику  контролювати комфорт кожного. У великій групі можлива участь двох гідів.

ЯКУ ПОГОДУ ОЧІКУВАТИ?

Клімат тут альпійський. Середні денні температури влітку на висоті 2 000 метрів над рівнем моря становлять +10…+15 градусів, вночі може опускатись до +5…+7 градусів. Дощів тут багато, в середньому 5 дощових днів в місяць. 

Погода в Карпатах досить мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Проте перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше вас зорієнтувати у питаннях погоди.

Варто пам’ятати про загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

Не отримали всіх відповідей? Зв’яжіться з нами зручним способом і отримайте безкоштовну консультацію від професійного гіда-інструктора!