Говерла та Петрос: зимове сходження

Тривалість 4 дні
Дата
Рівень складності Середній
Відстань 35 км
Основні пункти Лазещина, Козьмещик, Говерла, Петрос
Ціна 5000 ₴


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

  Запрошуємо у гори на 4 дні – побачити зимові Карпати та піднятися на дві найвідоміші вершини Чорногірського хребта. Легко не буде, але ви запам’ятаєте цей похід на все життя:

  дуже ранній вихід із дому при світлі налобних ліхтариків і зірок у небі; ритмічне рипіння снігу від кроків сонної групи; подекуди важкі підйоми та боротьба із вітром; радість від досягнення вершини; вечірню втому в ногах.

  І краєвиди. Види з висоти будуть у мільйон разів красивіші за картинки в інстаграмі, бо заслужені

  Нехай вас не лякає слово «сходження». Якщо ви більш-менш рухаєтеся у щоденному житті, не маєте серйозних проблем зі здоров’ям і великої зайвої ваги, то зимовий похід по Карпатах буде вам цілком доступний. Перед походом проконсультуємо як правильно вдягтися, а на вершину вас буде супроводжувати гід із досвідом. Із собою беремо лише маленькі рюкзаки, в яких буде підготовлений нами перекус і термос гарячого чаю.

  Живемо в садибі у селі Лазещина на Закарпатті або на території турбази «Козьмещик» (залежить від дат). Всередині – все для комфорту (туалет, душ, електрика), але без надмірностей. 

  Що ввечері:

  сауна, атмосферні вечері із гірськими історіями, настільні ігри (беріть і свої), ігри та співи під гітару (ваші музичні інструменти також вітаються), спостереження за місяцем через телескоп, якщо ясне небо.

  за нашими спинами – Говерла

    1 ДЕНЬ

   5 км  + 200 м

  Переїзд у гори – поселення та обід – нескладна прогулянка у гори

  Зустрічаємося в Івано-Франківську о 9 ранку, звідки орендованим транспортом вирушаємо в гори. Селимося в будинку в селі або на території турбази «Козьмещик» неподалік.

  Обідаємо та йдемо на своєрідну акліматизацію – прогулянку до найближчої вершини. В цей час перевіряємо комфортність одягу та взуття для сходження. Гід розповість про техніку підйому взимку та правила безпеки в поході.

  с. Лазещина

    2 ДЕНЬ

  15 км  + 1150 м

  ПОХІД НА ГОВЕРЛУ

  Прокидаємося о 5 годині ранку, не марнуючи й так недовгий зимовий світловий день. Перед виходом добре снідаємо та розігріваємося. З собою беремо лише невеликі рюкзаки із бутербродами, термосами з чаєм та, підсвічуючи собі ліхтариками, вирушаємо до найвищої вершини Українських Карпат.

  Сходження на Говерлу не потребує навичок альпінізму, а за складністю подібний на звичайний літній похід із великим рюкзаком. Гід обов’язково підкаже та покаже, як правильно йти вгору по снігу.

  Стежка на верхівку має довжину близько 7 км, для яких потрібні 5-6 години. Починаємо з повільного набору висоти в лісі. А вже за дві години нічого не буде закривати від нас фантастичні зимові краєвиди. Під самою вершиною є невеликий будинок, де ми перепочинемо та вип’ємо чаю перед останнім ривком.

  Близько обіду мета буде досягнута! Ми – у найвищій точці України. З Говерли видно далеко і багато: увесь Чорногірський хребет перед нами. Або ні. Погода на Говерлі не передбачувана. Тому слід бути готовим як до сліпучої краси, так і до густого туману.

  ! Увага: Гід може прийняти рішення не підніматися на вершину Говерли, якщо погодні умови будуть складними та/або учасники будуть втомлені фізично. Це рішення не обговорюється.

  Спуск з гори легший і займе менше часу – близько 3 годин.

  Повертаємося у будинок – гріємося та готуємося до вечері.

  хрест на вершині Говерли
  будинок під вершиною Говерли, в якому обідаємо

    3 ДЕНЬ

   15 км  + 1180 м

  ПОХІД НА ПЕТРОС

  Ранній підйом і сходження на Петрос. Не слід недооцінювати цю вершину – лише четверту за висотою в Україні. Вона хоч і нижча за Говерлу на 40 метрів, але відчутно складніша. Її східний схил, по якому ми будемо підніматися та спускатися, має вищу категорію складності – 2А (у Говерли 1Б).

  Якщо будете відчувати втому після попереднього дня, можна буде цього дня залишитися в будинку.

  Стежка на вершину спершу плавно веде до полонини Головчеської (1,400 м), де в одній з колиб ми пообідаємо та підготуємося до крутішого підйому.

  Далі виходимо на гребінь, який з’єднує Петрос і Говерлу, та починаємо стрімкий підйом. Кут нахилу в середньому становить понад 50º, тому треба бути особливо обережним. Загалом перехід в цій частині займе близько години. В цьому місці для сходження часто потрібні альпіністські кішки. Ми обов’язково попередимо про них і візьмемо для вас пару, якщо буде потрібно.

  За краєвидами Петрос точно не поступається Говерлі. З вершини видно навіть румунські території на півдні (звісно, за умови хорошої погоди).

  ! Увага: Гід може прийняти рішення не підніматися на Петрос, якщо погодні умови будуть складними та/або учасники будуть втомлені фізично. Це рішення не обговорюється.

  Довго затримуватись на вершині не будемо, адже в нерухомому стані тіло швидко охолоджується.

  3 години спуску – і ми в селі.


     4 ДЕНЬ

  В останній день разом снідаємо, прощаємося із горами (або ні) та виселяємося із будинку.

  Після цього ви можете:

  • поїхати в Івано-Франківськ разом із гідами;
  • сісти на потяг у Лазещині (до Києва, Львова) (потяг нерегулярний);
  • поїхати кататися на лижах.

  В Івано-Франківську пропонуємо разом повечеряти і погуляти містом. 

  с. Лазещина взимку

  ПОЧАТОК / ЗАВЕРШЕННЯ

  Зустріч групи – на залізничному вокзалі Івано-Франківська о 9.00 в перший день походу або в селі Лазещина о 12.00. Можемо також забрати вас у селах по дорозі з Івано-Франківська – Яремче, Татарів-Буковель, Ясіня і т.п. (можете приїхати туди потягом, наприклад).

  Повернення до міста Івано-Франківськ – після 17 години в останній день туру. Купуйте квитки додому з відправленням після цієї години. 

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 500 грн. Решту суму – при зустрічі з гідом готівкою чи переказом на банківську картку. Все офіційно та безпечно, ви отримаєте чек про оплату.

  Якщо ви не зможете піти, то передоплату не повернемо, але її можна використати в майбутньому для бронювання будь-якого іншого походу.

  Що включено:

  • харчування від обіду в перший день до обіду в останній (гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди у мінібусі (з Івано-Франківська в гори та назад);
  • проживання в будинку (у 2-місній чи загальній кімнаті);
  • послуги гіда-інструктора;
  • плата за відвідування заповідника;
  • користування аптечкою та іншим груповим спорядженням.

  Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (одяг і взуття потрібно мати свої, а бахіли, кішки та трекпалиці можна взяти в оренду у нас);
  • сауна (за бажанням).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • бахіли: 200 грн/тур;
  • трекінгові палиці: 200 грн/тур;
  • кішки: 200 грн/тур.

  СПОРЯДЖЕННЯ

  Список нижче наводимо для ознайомлення. Після бронювання туру ми надішлемо детальніший перелік і проконсультуємо.

  1. Невеликий рюкзак для радіальних сходжень (потрібно буде взяти денний перекус, термос, додатковий одяг). Можна міський, до 35 л.
  2. Сонцезахисні окуляри або лижна маска: захист від вітру та сліпучого сонця, яке відбиватиметься від снігу.
  3. Термос (1-2 л) для теплого чаю чи води.
  4. Ліхтарик (можна на телефоні, якщо він достатньо потужний). Ми починаємо похід рано-вранці, коли ще зорі на небі, тому потрібно буде підсвічувати собі дорогу.
  5. Бахіли (гамаші): щоб сніг не потрапляв у взуття. Можна взяти у нас в оренду. Не плутати з медичними 😀
  6. Кішки: залежить від погодних умов у конкретні дати походу. При бронюванні походу ми повідомимо про це додатково. Можна взяти у нас в оренду.
  7. Трекінгові палиці (не обов’язково, але з ними зручніше). Можна взяти у нас в оренду.

  ОДЯГ

  1. Міцні черевики (можна без утеплення, але вищі гомілки). 
  2. Одні теплі штани (типу лижних), або цупкі літні трекінгові штани і підштанки. Джинсові чи бавовняні спортивні штани не підійдуть. Вони повинні бути синтетичними: швидко сохнути і захищати від вітру.
  3. Куртка мембранна або лижна із капюшоном. 
  4. Дві верхні кофти: тепла і дуже тепла (краще флісова). Дуже теплу вдягаємо на початку дня та в кінці біля вершини, коли стає особливо холодно.
  5. Комплект термобілизни (найкраще із шерсті мериноса або синтетичний комплект: кофта з довгим рукавом + підштанки, колготи). Спідню білизну для сходжень краще брати також синтетичну, не бавовняну.
  6. Шкарпетки. Під час сходження найкраще вдягати дві пари: одні тонші (краще синтетичні), інші – тепліші (із шерсті мериноса, інші вовняні). 
  7. Шапка. А краще дві: одна тонка (або бафф на голову). Інша – товста, тепла.
  8. Бафф (пов’язка на шию, шарф), балаклава. Часто погода така, що обличчя сильно обмерзає.
  9. Дві пари рукавиць: тонкі перчатки і теплі рукавиці.
  10. Звичайні кофта і штани для сну і часу в будинку (ваш гірський одяг буде сушитися після повернення з гори).

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 8 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  Якщо вас четверо і ви хочете піти в похід своєю компанією – так і напишіть нам.

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Погода в Карпатах дуже мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

  В середньому в Карпатах взимку температура вдень від 0 °C в місці ночівлі до – 10 °C на вершині. Якщо день вітряний, то на вершині може відчуватися як – 20 °C. 

  Коли будемо підійматися, то з кожною сотнею метрів набору висоти температура буде знижуватися, вітер посилюватися. Тому в рюкзак із собою ми беремо додатковий теплий одяг, щоб вдягти його ближче до вершини.

   

  Розклад усіх походів є тут.

  Тут є наші контакти для питань. А якщо все підходить, то залишайте заявку просто на сайті, ми зв’яжемося з вами в той же день.