Інший бік Чорногори

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Середній
Нитка маршруту с. Бистрець − р. Мреє − пол. Маришевська − г. Шпиці − оз. Несамовите − г. Туркул − Заросляк
Відстань 17 км
Ціна 1700 ₴


ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Цей похід − спроба поглянути на найвищий гірський масив України із нетрадиційної сторони. В ці три дні побуваємо там, куди зазвичай спрямований погляд тих, хто іде Чорногірським хребтом.

Крім необмеженого споглядання гірських панорам, учасники цього походу матимуть унікальну можливість поглянути на нічне небо через телескоп. Саме гори, віддалені від міського світла,  ідеальне місце для любительської астрономії. «Читати» зірки вміють всі справжні гуцульські мольфари. А за віруваннями гуцулів кожен має власну зірку на небі, під якою і народжується. Де як не на високій полонині, захованій у Гуцульському краї далеко від міського світла, її шукати?

Маршрут досить легкий, але насичений красивостями: панорамні краєвиди, зелені полонини, гострі скелі, високогірне озеро. Ночуватимемо у місцях, де можна пережити найкрасивіші у житті сходи та заходи сонця: на полонині Маришевській та горі Туркул поблизу озера Несамовите.

Зі сходу піднімемося на гору Шпиці – одне із найбільш цікавих і впізнаваних місць Чорногори. Її схили складаються із високих гострих скель-шпиць, утворених внаслідок давнього зледеніння. Тут же заглянемо у масштабний льодовиковий кар (цирк) між південним схилом Шпиць та горою-двотисячником Ребра. За однією із версій саме тут похований Олекса Довбуш – знаменитий провідник опришків.

Останню ніч проведемо на висоті 1750 м неподалік від озера Несамовите, сама назва якого інтригує. Це одне з найвисокогірніших озер льодовикового походження в Українських Карпатах. Як це часто буває, з ним пов’язані численні легенди та вірування гірських мешканців. Кажуть, що саме тут утворюється погода на Чорногорі; а кинутий у воду камінь може викликати бурю. Перевіримо разом?

НАЙЦІКАВІШЕ

легкий і водночас насичений похід оригінальним маршрутом;

◆ роздивимося зоряне небо через телескоп (за умови сприятливої погоди);

◆ ходитимемо стежками заповідної території із цінними видами флори та фауни;

◆ дослідимо скелі гори Шпиці;

◆ побачимо і проведемо ніч біля міфічного озера Несамовите (1750 м) – одного з найвисокогірніших озер льодовикового походження в Українських Карпатах; 

◆ матимемо можливість насолодитися сходом і заходом сонця у горах;

◆ ідеально підійде для фотографів: короткі денні переходи та захопливі краєвиди.

ДЕТАЛЬНА НИТКА МАРШРУТУ

1 день: місто Івано-Франківськ – село Бистрець, 580 м – річка Бистрець – полонина Маришевська, 1567 м;

2 день: полонина Маришевська – гора Шпиці, 1863 м – озеро Несамовите, 1750 м;

3 день: озеро Несамовите – полонина Пожижевська – турбаза «Заросляк» – місто Івано-Франківськ.

 7 км

 +525 м


З Івано-Франківська орендованим транспортом вирушаємо до гірського села Бистрець – одного з найвіддаленіших і найстаріших куточків Гуцульщини. Саме у цій місцевості черпав натхнення Станіслав Вінценз, пишучи відомий твір про життя гуцулів «На високій полонині». Провідник допоможе вам зануритися у цей світ!

На нас же висока полонина чекає за 4 години підйому. Долиною гірської річки Бистрець, що згодом впадає у Чорний Черемош, доходимо до місця першої ночівлі – полонини Маришевської. Це просто ідеальне місце для першої ночівлі у горах! Звідси відкриваються прекрасні краєвиди на хребет Кринта та Чивчинські гори.

Кожного вечора спершу разом виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю тощо) та відпочиваємо біля вогнища, знайомлячись та слухаючи розповіді інструктора про майбутні плани.

Вечір у горах – час для співів під гітару біля вогнища, ігор або тихих розмов і медитації під звуки гуцульської дримби. А якщо пощастить із погодою, коли стемніє, встановимо телескоп. 

 6 км

 +570 м


Кожний ранок починається із підйому о 7 годині (ентузіасти прокидатимуться раніше, вирушаючи до місць, де за словами гіда можна зустріти фантастичні світанки). Робимо фізичні вправи, готуючи м’язи до нових випробувань; поживно снідаємо; збираємося та ретельно прибираємо місце стоянки, забираючи із собою сміття, і залишаємо табір о 9 годині.

У планах сьогодні піднятися на г. Шпиці (1863 м) – одне з найбільш цікавих і впізнаваних місць Чорногори. Назва відповідає вигляду: на її схилах виступають скелі до 50 м висотою, які нагадують шпиці. Ці декілька скельних насипів утворилися внаслідок давнього зледеніння. Сильно не ризикуючи, підкоримо деякі з них, зробивши прекрасні фотографії!

Виходимо на Чорногірський хребет і йдемо до озера Несамовите (1750 м). Лежить у льодовиковому карі під горою Туркул і однозначно заслуговує на більше, ніж кількахвилинна стоянка, тому біля нього зупинимося на ночівлю. Це одне з найвисокогірніших озер льодовикового походження в Українських Карпатах.

Проте ми тут лише гості, тому будемо поводитися відповідно: не залишати жодного сміття (в тому числі вологих серветок чи паперу); не купатися в озері; не знищувати рослинність та не заважати місцевим мешканцям, таким як тритони та червонокнижна жаба прудка.

Отже, цього вечора будуть деякі зміни вечірнього розпорядку: вечерю готуватимемо на газових пальниках, оскільки не хочемо шкодити цьому прекрасному місцю. Дерева на такій висоті не ростуть, а тутешній жереп (сосна альпійська) є важливою складовою екосистеми озера і знаходиться під охороною.

З місця таборування цього дня буде можливість піднятися на вершину Туркул – місця, де можна побачити фантастичний гірський схід та захід сонця. Безперечно, для цього слід докласти немалих зусиль: здолати сам підйом та прокинутися рано-вранці.

 6 км

 +200 м


В останній день пройдемо 7 км північно-східним схилом Чорногори. Прощаємося із горами та насолоджуючись чистим гірським повітрям, прямуємо до фінального пункту маршруту.

Стежкою, що проходить крізь зону субальпійських чагарників, дійдемо до турбази «Заросляк», звідки орендованим транспортом повернемося в Івано-Франківськ.

ПОЧАТОК

Зустріч із гідом відбувається на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки машиною їдемо в село Бистрець – початкову точку пішохідної частини походу. Відстань між цими населеними пунктами – 125 км, які долаються в середньому за 2,5 години.

ЗАВЕРШЕННЯ 

Закінчення пішохідної частини маршруту – турбаза ЗарослякІвано-Франківська область.

Заздалегідь замовлений транспорт забере нас звідти до залізничного вокзалу м. Івано-Франківськ. У місті будемо до 18 години вечора. Приблизний час у дорозі – 2,5 години.

ВАРТІСТЬ

Що входить у вартість:

  • щоденне триразове харчування (гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди за маршрутом (від місця зустрічі групи);
  • послуги гіда-інструктора;
  • оплата входу до об’єктів природно-заповідного фонду;
  • газ та користування пальником в разі потреби;
  • прокат групового спорядження (аптечка, котли тощо).

Що НЕ входить у вартість:

  • особисте спорядження.

Не отримали всіх відповідей? Зв’яжіться з нами зручним способом і отримайте безкоштовну консультацію від професійного гіда-інструктора!