Інший бік Чорногори

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Середній
Нитка маршруту с. Бистрець − р. Мреє − пол. Маришевська − г. Шпиці − оз. Несамовите − г. Туркул − Заросляк
Відстань 17 км
Ціна 1700 ₴ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Маршрут досить легкий, але насичений: панорамні краєвиди з гірського хребта, зелені полонини, гострі скелі Шпиць, гора-двотисячник Ребра (2,001 м), високогірне озеро Несамовите (1,750 м). Будуть короткі денні переходи, але фантастичні краєвиди.

Ми ночуватимемо у місцях, де можна зустріти та провести сонце: на полонині Маришевській та горі Туркул. Схід і захід сонця у горах – те, що запам’ятається надовго!

Другу ніч проведемо на висоті 1,750 м неподалік від озера Несамовите, сама назва якого інтригує. Це легендарне місце у Карпатах, де кожна наша нова стоянка не схожа на попередні.

У цей похід ми беремо з собою телескоп. Будемо дивитися на кратери Місяця, кольори зірок, кільця Сатурна, супутники Юпітера, туманність Оріона, а вдень – на втомлених туристів на сусідньому хребті.


ДЕНЬ 1

  7 км  +525 м


З Івано-Франківська 2,5 години їдемо в село Бистрець (580 м) – ідемо 4 години – ночуємо на полонині Маришевській (1,567 м)

З Івано-Франківська їдемо до гірського села Бистрець – одного з найвіддаленіших і найстаріших куточків Гуцульщини. Саме у цій місцевості черпав натхнення Станіслав Вінценз, пишучи про життя гуцулів у творі «На високій полонині». Спробуємо допомогти вам зануритися у цей світ 

На нас же висока полонина чекає за 4 години підйому. Долиною гірської річки Бистрець, що потім впадає у Чорний Черемош, доходимо до місця першої ночівлі – полонини Маришевської. Це просто ідеальне місце для першої ночівлі у горах! Звідси відкриваються прекрасні краєвиди на хребет Кринта та Чивчинські гори.

Кожного вечора разом виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю тощо) та відпочиваємо біля вогнища.

Вечір у горах – час для співів під гітару біля вогнища, ігор або тихих розмов і медитації під звуки гуцульської дримби. А якщо пощастить із погодою, коли стемніє, встановимо телескоп. 

ДЕНЬ 2

6 км  +570 м


Зустрічаємо світанок – фотографуємося на Шпицях (1,863 м) – ідемо по Чорногірському хребту – ночуємо біля озера Несамовите (1,750 м)

Кожний ранок починається із підйому о 7 годині (ентузіасти прокидатимуться раніше, щоб зустріти світанок). 

У планах сьогодні піднятися на г. Шпиці (1,863 м) – одне з найбільш цікавих і впізнаваних місць Чорногори. Назва відповідає вигляду: на її схилах виступають скелі до 50 м висотою, які нагадують шпиці. Ці декілька скельних насипів утворилися внаслідок давнього зледеніння. Сильно не ризикуючи, піднімемося на деякі з них.

Далі виходимо на Чорногірський хребет і йдемо до озера Несамовите (1,750 м). Воно лежить у льодовиковому карі під горою Туркул і однозначно заслуговує на більше, ніж кількахвилинна стоянка, тому біля нього зупинимося на ночівлю.

Це одне з найвисокогірніших озер льодовикового походження в Українських Карпатах. Як це часто буває, з ним пов’язані численні легенди та вірування гірських мешканців. Кажуть, що саме тут утворюється погода на Чорногорі; а кинутий у воду камінь може викликати бурю. Перевіримо?

Ми тут лише гості, тому будемо поводитися відповідно: не залишати жодного сміття (в тому числі вологих серветок чи паперу); не купатися в озері; не знищувати рослинність та не заважати місцевим мешканцям, таким як тритони та червонокнижна жаба прудка.

Вечерю готуватимемо на газових пальниках. Дерева на такій висоті не ростуть, а тутешній жереп (сосна альпійська) є важливою складовою екосистеми озера і знаходиться під охороною.

З місця таборування цього дня можна буде піднятися на вершину Туркул і побачити фантастичний гірський схід та захід сонця. Але для цього треба докласти немалих зусиль: здолати сам підйом та прокинутися рано-вранці.

ДЕНЬ 3

6 км  +200 м


Спускаємося 3 години – їдемо в Івано-Франківськ 2,5 години.

В останній день пройдемо 7 км північно-східним схилом Чорногори.

Стежкою, що проходить крізь зону субальпійських чагарників, дійдемо до турбази «Заросляк», звідки повернемося в Івано-Франківськ.

СТАРТ / ФІНІШ

Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Бистрець. Нам потрібно буде проїхати 125 км або 2,5 години.

Закінчення пішохідної частини маршруту – турбаза Заросляк, Івано-Франківська область. У місто повернемося до 18 години вечора

ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

Оплата готівкою при зустрічі з провідником на вокзалі або раніше банківським переказом; передоплату не просимо.

Що включено:

  • їжа 3 рази на день (від обіду в перший день до обіду в останній);
  • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • газ та користування пальником;
  • використання групового спорядження (аптечка, котли і т.п.).

Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (спальник, рюкзак тощо – ваші, або можна взяти в оренду).

ЩО ВЗЯТИ

Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Якщо потрібно, ми розповімо який одяг та спорядження найкраще підійдуть (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

Тут є наш перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

ЯК ІДЕМО

1 день: місто Івано-Франківськ – село Бистрець, 580 м – річка Бистрець – полонина Маришевська, 1567 м;

2 день: полонина Маришевська – гора Шпиці, 1863 м – озеро Несамовите, 1750 м;

3 день: озеро Несамовите – полонина Пожижевська – турбаза «Заросляк» – місто Івано-Франківськ.

Є питання? Ось як з нами зв’язатися.