Хребет Кострич

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Легкий
Нитка маршруту пер. Кривопільський − пол. Веснарка − г. Кострича − г. Кострич − пол. Веснарка − с. Красник
Відстань 19 км
Ціна 1700 ₴


ОПИСПО ДНЯХTab titleКАРТА

Цей похід вартий уваги насамперед через нетипові краєвиди, які будуть нас супроводжувати. Хребет Кострич тягнеться паралельно Чорногорі, а тому звідси чудово видно близький йому найвищий гірський масив українських Карпат.

За три дні побуваємо і в густому карпатському лісі із безліччю струмків, столітніх дерев та покритих м’яким мохом ділянок; і на високих полонинах із незабутніми гірськими панорамами. А також ночуватимемо у місці, створеному для зустрічі сходу сонця у Карпатах, і спробуємо надсвіжий полонинський сир та особливо солодкі високогірні ягоди. Ми також очікуємо на грибний улов, тому що цей район вважається у Карпатах найбагатшим на гриби. Якщо пощастить − вечірній борщ буде ще смачнішим!

НАЙЦІКАВІШЕ

◆ шлях будуть супроводжувати нетипові краєвиди на найвищий в Україні гірський хребет;

 досить легкий, але насичений краєвидами похід; 

 піднімемося на декілька вершин;

 побачимо фантастичний гірський захід та схід сонця;

 скуштуємо полонинський сир, ягоди та гриби.

ДЕТАЛЬНА НИТКА МАРШРУТУ

1 день: місто Івано-Франківськ – Кривопільський перевал, 970 м − гора Маковиця − полонина Веснарка 1378;

2 день: полонина Веснарка − гора Кострича, 1586 м − Пнівська полонина − гора Кострич, 1544 м − полонина Болота − гора Костриця, 1512 м − полонина Гига (Гедя), 1367 м;

3 день: полонина Гига − полонина Веснарка − село Красник − місто Івано-Франківськ.

 5 км

 + 400 м


З Івано-Франківська орендованим транспортом вирушаємо до Кривопільського перевалу, звідки почнеться пішохідна частина походу. Село Кривопілля назву отримало цілком відповідну, у чому переконаємося згодом з висоти.

За дві години занурюємося у густий карпатський ліс із безліччю струмків із джерельною водою. Тут на нас чекає перший підйом, здолавши який вийдемо на місце нашої першої ночівлі – полонину Веснарку.

Вважаємо, що це одне з найкрасивіших місць для стоянки у Карпатах. Звідси вся Чорногора як на долоні: від Петроса і до Попівана Чорногірського. Крім того, звідси ввечері проведемо сонце за гори, потягуючи гарячий чай.

На місці нашого табору буде чудова можливість скуштувати молочні продукти, які роблять вівчарі у колибі, розташованій на цій полонині: бринзу, вурду, будз або купити свіжого молока до ранкової каші чи кави.

Кожного вечора спершу разом виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю тощо) та відпочиваємо біля вогнища, знайомлячись та слухаючи розповіді інструктора про майбутні плани. Вечір у горах – час для співів під гітару біля вогнища, ігор або тихих розмов і медитації під звуки гуцульської дримби.

 10 км

 + 400 м


Кожний ранок починається із підйому о 7 годині. Робимо фізичні вправи, готуючи м’язи до нових випробувань; поживно снідаємо; збираємося та ретельно прибираємо місце стоянки, забираючи із собою сміття, і залишаємо табір о 9 годині.

З місця стоянки підіймаємося на хребет Кострич, яким будемо йти майже цілий день.

Першою вершиною, яку ми підкоримо буде г. Кострича (1585 м), яка є також найвищою точкою походу. На вершині зупинимося на деякий час, спостерігаючи панорамні краєвиди на всю Чорногору і далі.

Стежка веде нас далі хребтом і після серії незначних підйомів і спусків підходимо до Пнівської полонини та г. Кострич (1544 м). Тут ми зробимо обідню перерву і поповнимо запаси води. Ця місцевість ніби створена для того, щоб провести тут зайву годину, насолоджуючись краєвидами. 

Далі пройдемо повз г. Костриця (1512 м), звідки до стоянки залишається година шляху.

В останню ніч нас прихистить полонина Гига (Гедя) під горою Хедя на висоті 1367 м.

 4 км


Цього ранку ентузіасти можуть (і ми наполегливо рекомендуємо!) прокинутися раніше, щоб зустріти фантастичний гірський світанок.

В останній день залишається пройти 4 км, неспішно насолоджуючись чистим гірським повітрям і карпатським лісом. Місце фінішу – село Красник на березі Чорного Черемошу, де на нас уже чекатиме орендований автобус до Івано-Франківська.

У відповідний сезон та за сприятливої «повноводної» погоди завершити похід можна сплавом цією бурхливою гірською річкою. Повідомте про своє бажання нам!

ВАРТІСТЬ

Що входить у вартість:

  • щоденне триразове харчування (гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди за маршрутом (від місця зустрічі групи);
  • послуги гіда-інструктора;
  • оплата входу до об’єктів природно-заповідного фонду;
  • газ та користування пальником в разі потреби;
  • прокат групового спорядження (аптечка, котли тощо).

Що НЕ входить у вартість:

  • особисте спорядження.

Не отримали всіх відповідей? Зв’яжіться з нами зручним способом і отримайте безкоштовну консультацію від професійного гіда-інструктора!