Хребет Кострич

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Легкий
Нитка маршруту пер. Кривопільський − пол. Веснарка − г. Кострича − г. Кострич − пол. Веснарка − с. Красник
Відстань 19 км
Ціна 1700 ₴


ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

За три дні буде і густий карпатський ліс із безліччю струмків; і високі полонини з незабутніми гірськими панорамами. Хребет Кострич тягнеться паралельно Чорногорі, тому весь час будемо дивитися на найвищий гірський масив українських Карпат.
Наша перша ночівля на полонині неподалік від господарства вівчарів. А де вівчарі, там їжа богів – бринза  😋

А у другу ніч поставимо намети так, щоб зранку без особливих зусиль зустріти схід сонця.

У цей похід ми беремо з собою телескоп. Будемо дивитися на кратери на Місяці, кольори зірок, кільця Сатурна, супутники Юпітера, туманність Оріона, а вдень на втомлених туристів на сусідньому хребті.

 

ЯК ІДЕМО

1 день: місто Івано-Франківськ – Кривопільський перевал, 970 м − гора Маковиця − полонина Веснарка 1378;

2 день: полонина Веснарка − гора Кострича, 1586 м − Пнівська полонина − гора Кострич, 1544 м − полонина Болота − гора Костриця, 1512 м − полонина Гига (Гедя), 1367 м;

3 день: полонина Гига − полонина Веснарка − село Красник − місто Івано-Франківськ.

 5 км

 + 400 м


З Івано-Франківська орендованим транспортом вирушаємо до Кривопільського перевалу, звідки почнеться пішохідна частина походу. Село Кривопілля назву отримало цілком відповідну, у чому переконаємося згодом з висоти.

За дві години занурюємося у густий карпатський ліс із безліччю струмків із джерельною водою. Тут на нас чекає перший підйом, здолавши який вийдемо на місце нашої першої ночівлі – полонину Веснарку.

Вважаємо, що це одне з найкрасивіших місць для стоянки у Карпатах. Звідси вся Чорногора як на долоні: від Петроса і до Попівана Чорногірського. Крім того, звідси ввечері проведемо сонце за гори, потягуючи гарячий чай.

На місці нашого табору буде чудова можливість скуштувати молочні продукти, які роблять вівчарі у колибі, розташованій на цій полонині: бринзу, вурду, будз або купити свіжого молока до ранкової каші чи кави.

Кожного вечора спершу разом виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю тощо) та відпочиваємо біля вогнища, знайомлячись та слухаючи розповіді інструктора про майбутні плани. Вечір у горах – час для співів під гітару біля вогнища, ігор або тихих розмов і медитації під звуки гуцульської дримби.

 10 км

 + 400 м


Кожний ранок починається із підйому о 7 годині. Робимо фізичні вправи, готуючи м’язи до нових випробувань; поживно снідаємо; збираємося та ретельно прибираємо місце стоянки, забираючи із собою сміття, і залишаємо табір о 9 годині.

З місця стоянки підіймаємося на хребет Кострич, яким будемо йти майже цілий день.

Першою вершиною, яку ми підкоримо буде г. Кострича (1585 м), яка є також найвищою точкою походу. На вершині зупинимося на деякий час, спостерігаючи панорамні краєвиди на всю Чорногору і далі.

Стежка веде нас далі хребтом і після серії незначних підйомів і спусків підходимо до Пнівської полонини та г. Кострич (1544 м). Тут ми зробимо обідню перерву і поповнимо запаси води. Ця місцевість ніби створена для того, щоб провести тут зайву годину, насолоджуючись краєвидами. 

Далі пройдемо повз г. Костриця (1512 м), звідки до стоянки залишається година шляху.

В останню ніч нас прихистить полонина Гига (Гедя) під горою Хедя на висоті 1367 м.

 4 км


Цього ранку ентузіасти можуть (і ми наполегливо рекомендуємо!) прокинутися раніше, щоб зустріти фантастичний гірський світанок.

В останній день залишається пройти 4 км, неспішно насолоджуючись чистим гірським повітрям і карпатським лісом. Місце фінішу – село Красник на березі Чорного Черемошу, де на нас уже чекатиме орендований автобус до Івано-Франківська.

У відповідний сезон та за сприятливої «повноводної» погоди завершити похід можна сплавом цією бурхливою гірською річкою. Повідомте про своє бажання нам!

ПОЧАТОК / ЗАВЕРШЕННЯ

Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо на Кривопільський перевал

Закінчення пішохідної частини маршруту – село Красник. У місті будемо до 18 години вечора

ЩО ВЗЯТИ

Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Ми розповімо про відповідність походу одягу та спорядження (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

Тут є наш перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

Оплата готівкою при зустрічі з провідником на вокзалі або раніше банківським переказом; передоплату не просимо.

Що включено:

  • їжа 3 рази на день;
  • переїзди (від місця зустрічі);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • газ та користування пальником;
  • використання групового спорядження (аптечка, котли і т.п.).

Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо посприяти).

Є питання? Ось як з нами зв’язатися.