Хребет Кострич

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Легкий
Нитка маршруту пер. Кривопільський − пол. Веснарка − г. Кострича − г. Кострич − пол. Веснарка − с. Красник
Відстань 19 км
Ціна 1700 ₴ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Нескладний, але насичений похід по Карпатах. За три дні буде і густий карпатський ліс із безліччю струмків; і високі полонини з незабутніми гірськими панорамами. Хребет Кострич тягнеться паралельно Чорногорі, тому весь час будемо дивитися на найвищий гірський масив українських Карпат.

Наша перша ночівля на полонині неподалік від господарства вівчарів. А де вівчарі, там їжа богів – бринза 😋

У другу ніч поставимо намети так, щоб зранку без особливих зусиль зустріти схід сонця.

У цей похід ми беремо з собою телескоп. Будемо дивитися на кратери Місяця, кольори зірок, кільця Сатурна, супутники Юпітера, туманність Оріона, а вдень – на втомлених туристів на сусідньому хребті.

1 ДЕНЬ

 5 км  + 400 м


З Івано-Франківська їдемо до Кривопільського перевалу (970 м) 2 години − ідемо через ліс − ночуємо на полонині Веснарка (1,378 м) − їмо бринзу, дивимося на захід сонця

З Івано-Франківська їдемо до Кривопільського перевалу. Село Кривопілля назву отримало цілком відповідну, у чому переконаємося згодом з висоти.

За дві години занурюємося у густий карпатський ліс із безліччю струмків із джерельною водою. Тут на нас чекає перший підйом, здолавши який вийдемо на місце нашої першої ночівлі – полонину Веснарку. 

Для нас це одне з найкрасивіших місць для стоянки у Карпатах. Звідси вся Чорногора як на долоні: від Петроса і до Попівана Чорногірського. З горнятком чаю можна провести сонце за гори. На полонині є вівчарі. Тому спробуємо найсвіжішу бринзу, вурду, будз або купимо молоко до ранкової кави.

Ввечері ми виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю), відпочиваємо біля вогнища, співаємо, граємо та медитуємо під звуки гуцульської дримби.

2 ДЕНЬ

 10 км  + 400 м


Ідемо по хребту з краєвидами – ночуємо на полонині на висоті 1,367 м

Підйом о 7 ранку – зарядка, сніданок, збори – і в дорогу. З місця стоянки підіймаємося на хребет Кострич, яким будемо йти майже цілий день.

Першою вершиною буде г. Кострича (1,585 м) – найвища точка походу. Побудемо на вершині, дивлячись на панорамні краєвиди на всю Чорногору і далі.

Ідемо далі хребтом і після серії незначних підйомів і спусків підійдемо до Пнівської полонини та г. Кострич (1,544 м). Тут ми зробимо обідню перерву і поповнимо запаси води. Ця місцевість ніби створена для того, щоб провести тут зайву годину, насолоджуючись краєвидами. 

Ще одна вершина із схожою назвою  г. Костриця (1,512 м), звідки до стоянки залишається година шляху.

В останню ніч нас прихистить полонина Гига під горою Хедя на висоті 1,367 м.

3 ДЕНЬ

 4 км


Зустрічаємо світанок  спускаємося з гір 3 години

Цього ранку ентузіасти можуть (і ми наполегливо рекомендуємо!) прокинутися раніше, щоб зустріти фантастичний гірський світанок.

В останній день залишається пройти 4 км, неспішно насолоджуючись чистим гірським повітрям і карпатським лісом. Місце фінішу – село Красник на березі Чорного Черемошу.

У сезон та за сприятливої «повноводної» погоди завершити похід можна сплавом цією гірською річкою. Повідомте про своє бажання нам!

СТАРТ / ФІНІШ

Зранку зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо на Кривопільський перевал

Закінчення пішохідної частини маршруту – село Красник. У місті будемо до 18 години вечора

ЩО ВЗЯТИ

Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Ми розповімо який одяг та спорядження підійдуть найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

Тут є наш перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

 • намет: 70 грн/доба;
 • спальний мішок: 50 грн/доба;
 • рюкзак: 50 грн/доба;
 • килимок (каремат): 10 грн/доба;
 • трекінгові палиці: 30 грн/доба.

ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

Оплата готівкою при зустрічі з провідником на вокзалі або раніше банківським переказом; передоплату не просимо.

Що включено:

 • їжа (від обіду в перший день до обіду в останній);
 • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
 • робота інструктора;
 • оплата входу до заповідників;
 • газ та користування пальником;
 • використання групового спорядження (аптечка, котли і т.п.).

Що НЕ включено:

 • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо посприяти).

З КИМ

Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. А ще це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

ЩО ПО ПОГОДІ

Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.

ЯК ІДЕМО

1 день: місто Івано-Франківськ – Кривопільський перевал, 970 м − гора Маковиця − полонина Веснарка, 1378;

2 день: полонина Веснарка − гора Кострича, 1586 м − Пнівська полонина − гора Кострич, 1544 м − полонина Болота − гора Костриця, 1512 м − полонина Гига (Гедя), 1367 м;

3 день: полонина Гига − полонина Веснарка − село Красник − місто Івано-Франківськ.

Є питання? Ось як з нами зв’язатися.