Хребет Кострич

Тривалість 2 дні
Дата
Рівень складності Легкий
Відстань 20 км
Основні пункти полонина Веснарка, гора Кострича, гора Кострич
Ціна 2500 ₴


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

  Нескладний, але насичений похід по Карпатах. За два дні буде і густий карпатський ліс із безліччю струмків; і високі полонини з гірськими панорамами. Хребет Кострич тягнеться паралельно Чорногорі, тому весь час будемо дивитися на найвищий гірський масив Українських Карпат.

  Для кого:

  Підійде для першого походу та для відпочинку без поспіху та великих фізичних навантажень. Без підйомів у горах ніяк, але за день їх буде менше, ніж в інших маршрутах. Найдовшим буде другий день – ми пройдемо 10 км і піднімемся на найвищу у поході г. Кострича (1,585 м).

  Де ночуємо:

  Наша перша ночівля на полонині неподалік від господарства вівчарів. А де вівчарі, там їжа богів – бринза 😋

  Якщо прогноз обіцяє ясну погод, то у цей похід беремо з собою телескоп. Будемо дивитися на кратери Місяця, кольори зірок, кільця Сатурна, супутники Юпітера, туманність Оріона, а вдень – на втомлених туристів на сусідньому хребті.

  1 ДЕНЬ

   5 км  + 400 м


  З Івано-Франківська 2 години їдемо до Кривопільського перевалу (970 м) − ідемо через ліс − ночуємо на полонині Веснарка (1,378 м) − їмо бринзу, дивимося на захід сонця

  З Івано-Франківська їдемо до Кривопільського перевалу. Село Кривопілля назву отримало цілком відповідну, у чому переконаємося згодом з висоти.

  Через дві години заходимо у густий карпатський ліс із безліччю струмків із джерельною водою. Тут буде перший підйом, після якого вийдемо на місце нашої першої ночівлі – полонину Веснарку. 

  Для нас це одне з найкрасивіших місць для стоянки у Карпатах. Звідси вся Чорногора як на долоні: від Петроса і до Попівана Чорногірського. З горнятком чаю можна провести сонце за гори. На полонині є вівчарі. Тому спробуємо найсвіжішу бринзу, вурду, будз або купимо молоко до ранкової кави.

  Після того, як поставимо намети і назбираємо дрова, можна погуляти навколо: подивитися що росте у лісі, полежати на полонині. А гід тим часом, приготує вечерю і зігріє води для чаю. Ми візьмемо горнята чаю, піднімемося на схил і будемо насолоджуватися заходом сонця над Чорногорою. 

    

  2 ДЕНЬ

  14 км  + 400 м


  Ідемо по хребту з краєвидами – ночуємо на полонині на висоті 1,367 м

  Прокидаємося о 7 ранку – фізкультура, сніданок, прибирання місця стоянки – вихід з табору о 9 годині. З місця стоянки підіймаємося на хребет Кострич, яким будемо йти майже цілий день.

  Першою вершиною буде г. Кострича (1,585 м) – найвища точка походу. Побудемо на вершині, дивлячись на панорамні краєвиди на всю Чорногору і далі.

  Ідемо далі хребтом і після серії незначних підйомів і спусків підійдемо до Пнівської полонини та г. Кострич (1,544 м). Тут ми зробимо обідню перерву і поповнимо запаси води. Ця місцевість ніби створена для того, щоб провести тут зайву годину, насолоджуючись краєвидами. 

  Місце фінішу – село Красник на березі Чорного Черемошу.

  СТАРТ / ФІНІШ

  Зранку зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо на Кривопільський перевал. 

  Закінчення пішохідної частини маршруту – село КрасникВ останній день походу у місті будемо до 20 години вечора 

  ЩО ВЗЯТИ

  Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

  Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

  Що включено:

  • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

  Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
  • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
  • рюкзак: 150 грн/3 дні;
  • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
  • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.

  Вартість оренди повного набору спорядження – 500 грн.

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

  В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

  Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

  Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.

  1 день: місто Івано-Франківськ – Кривопільський перевал, 970 м − гора Маковиця − полонина Веснарка, 1378;

  2 день: полонина Веснарка − гора Кострича, 1586 м − Пнівська полонина − гора Кострич, 1544 м − полонина Болота − гора Костриця, 1512 м − полонина Гига (Гедя), 1367 м;

  3 день: полонина Гига − полонина Веснарка − село Красник − місто Івано-Франківськ.

  Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

  Розклад усіх походів є тут.