Хребет Кринта

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Легкий
Відстань 25 км
Основні пункти Угорські скелі, гора Скупова, хребет Кринта, гора Зміїнська, полонина Кринта
Ціна 1800 ₴ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Хребет Кринта знаходиться на правому березі річки Чорний Черемош. Щоб туди потрапити ми приїдемо в село Зелене Верховинського району. Це в цих краях М. Коцюбинський написав знаменитий твір «Тіні забутих предків», який через півстоліття тут же був екранізований С. Параджановим.

Це нескладний похід із гарними краєвидами, лісами та полонинами. Зустрінемо вівчарів, скуштуємо бринзу. Найвища точка походу – г. Скупова (1,579 м). Походимо між Угорськими скелями – це 30-метрове каміння, яке стоять вертикально серед смерекового лісу.

Де ночуємо:

Намети ставимо на полонинах із краєвидами. У ясну погоду з них зручно спостерігати за зірками та місяцем. Першу ніч проведемо неподалік Угорських скель із краєвидами на Чорногірський хребет.

Для кого:

Підійде для новачків, дітей, фотографів чи просто тих, хто любить помірний темп та не відмовляє собі у додаткових кілограмах у рюкзаку 

У цей похід ми беремо з собою телескоп. Будемо дивитися на кратери Місяця, кольори зірок, кільця Сатурна, супутники Юпітера, туманність Оріона, а вдень – на втомлених туристів на сусідньому хребті.

   1 ДЕНЬ

 7 км  + 500 м


З Івано-Франківська їдемо в село Зелене. Там переходимо на інший берег Чорного Черемошу та починаємо підйом на хребет. За дві години обідаємо та відпочиваємо.

В цей день ми побачимо Угорські скелі – величезні кам’яні моноліти посеред лісу. Заночуємо неподалік цих скель на полонині із краєвидами на Чорногірський хребет.

   2 ДЕНЬ

13 км  + 400 м


Сьогодні ми йдемо по відносно рівній місцевості.

Зранку підіймаємося на найвищу вершину хребта – гору Скупову (1,579 м). Звідси побачимо купу різних гір: на півдні – хребет Гринява та Чивчини, зі сходу – долини з великими за площею гуцульськими селами, а на заході – Чорногірський та Мармароський хребти. 

Потім без значних підйомів і спусків будемо йти гірською дорогою на північ по хребті Кринта. По дорозі нам зустрічатимуться багато колиб з вівчарями, де можна скуштувати полонинський сир.

У другій половині дня піднімемось на ще одну вершину цього хребта – гору Зміїнську, 1356 м. Після неї залишається пройти кілька кілометрів – і ми на полонині Поконечній, де залишимось на ночівлю.

   3 ДЕНЬ

 5 км


В останній день радимо прокинутися раніше та погуляти навколо, адже вже не потрібно берегти сили для довгого денного переходу.

Нам потрібно пройти 5 км до села Красник, звідки нас заберуть автобусом назад до Івано-Франківська. 

СТАРТ / ФІНІШ

Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Зелене. Відстань між ними – 120 км, які долаються в середньому за 3 години.

Завершуємо похід у селі Красник. Приблизний час у дорозі до Франківська – 3 години. В останній день походу у місті будемо до 17 години вечора

ЩО ВЗЯТИ

Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

Що включено:

 • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
 • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
 • робота інструктора;
 • оплата входу до заповідників;
 • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

Що НЕ включено:

 • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

 • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
 • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
 • рюкзак: 150 грн/3 дні;
 • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
 • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.

З КИМ

Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

ЩО ПО ПОГОДІ

Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.1 день: село Зелене – Угорські скелі – урочище Яструби – під горою Скупова;

2 день: гора Скупова, 1579 м – хребет Кринта – гора Зміїнська, 1356 м – полонина Кринта – полонина Поконечна;

3 день: село Красник.

Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

Весь розклад походів є тут