Хребет Кринта

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Легкий
Відстань 25 км
Основні пункти Угорські скелі, гора Скупова, хребет Кринта, гора Зміїнська, полонина Кринта
Ціна 3500 ₴


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

  Нескладний похід із гарними краєвидами, лісами та полонинами. Найвища точка походу – г. Скупова (1,579 м). А одне з найкрасивіших місць походу – Угорські скелі. Їх назва походить від слова «угору», а не країни. Це комплекс 30-метрових каменів, які стоять спрямовані угору та у гори Скупова посеред хвойного лісу. 

  У цей похід ми беремо з собою телескоп, якщо прогноз погоди обіцятиме ясне небо. Будемо дивитися на кратери Місяця, кольори зірок, кільця Сатурна, супутники Юпітера, туманність Оріона, а вдень – на втомлених туристів на сусідньому хребті.

     1 ДЕНЬ

   7 км  + 500 м


  З Івано-Франківська їдемо в село Зелене. Там переходимо на інший берег Чорного Черемошу та починаємо підйом на хребет. За дві години обідаємо та відпочиваємо.

  В цей день ми побачимо Угорські скелі – величезні кам’яні моноліти посеред лісу. Заночуємо неподалік цих скель на полонині із краєвидами на Чорногірський хребет.

     2 ДЕНЬ

  13 км  + 400 м


  Сьогодні ми йдемо по відносно рівній місцевості.

  Зранку підіймаємося на найвищу вершину хребта – гору Скупову (1,579 м). Звідси побачимо багато різних гір: на півдні – хребет Гринява та Чивчини, зі сходу – долини з великими за площею гуцульськими селами, а на заході – Чорногірський та Мармароський хребти. 

  Потім без значних підйомів і спусків будемо йти гірською дорогою на північ по хребту Кринта. По дорозі нам зустрічатимуться багато колиб з вівчарями, де можна спробувати полонинський сир.

  У другій половині дня піднімемось на ще одну вершину цього хребта – гору Зміїнську, 1356 м. Після неї залишається пройти кілька кілометрів – і ми на полонині Поконечній, де залишимось на ночівлю.

     3 ДЕНЬ

   5 км


  В останній день радимо прокинутися раніше та погуляти навколо, адже вже не потрібно берегти сили для довгого денного переходу.

  Нам потрібно пройти 5 км до села Красник, звідки нас заберуть автобусом назад до Івано-Франківська. 

  СТАРТ / ФІНІШ

  Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Зелене. Відстань між ними – 120 км, які долаються в середньому за 3 години.

  Завершуємо похід у селі Красник. Приблизний час у дорозі до Франківська – 3 години. В останній день походу у місті будемо до 17 години вечора

  ЩО ВЗЯТИ

  Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

  Тут є загальний перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

  Що включено:

  • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

  Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (можна взяти в оренду).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
  • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
  • рюкзак: 150 грн/3 дні;
  • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
  • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

  В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

  Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

  Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.  1 день: село Зелене – Угорські скелі – урочище Яструби – під горою Скупова;

  2 день: гора Скупова, 1579 м – хребет Кринта – гора Зміїнська, 1356 м – полонина Кринта – полонина Поконечна;

  3 день: село Красник.

  Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

  Весь розклад походів є тут.