на Ґрофу, Ґорґани

Тривалість 2 дні
Дата
Рівень складності Середній
Відстань 20 км
Основні пункти село Осмолода, полонина Плісце, гора Ґрофа, Ангелівська доменна піч
Ціна 2500 грн


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІ

  Похід по ландшафтному заказнику Ґрофа у масиві Ґорґани. Піднімемося на найвищу вершину Західних Ґорґан – гору Ґрофа (1,748 м). Тут густі ялинові ліси, збереглися льодовикові форми рельєфу, а вище 1500 м побачимо класичні ґорґанські кам’яні осипища, вкриті зелено-жовтим лишайником.

  Найкраще підійде тим, хто вже бував у горах, або регулярно займається спортом. Буде досить великий набір висоти у перший день і виснажливий спуск по камінню, яке рухається – у другий.

  Дорогою назад пройдемося до пам’ятки архітектури – Ангелівської доменної печі, яка працювала у 1812-1818 роках і є найстарішою на території України з тих, що збереглися. 

     1 ДЕНЬ

  9 км + 700 м


  З Івано-Франківська їдемо в село Осмолода Калуського району Івано-Франківської області. Спершу йдемо вздовж річки Молода та Котелець. Потім починається досить довгий підйом на полонину. 

  Табір розбиваємо на полонині Плісце з видом на гірські схили, порослі сосною альпійською.

     2 ДЕНЬ

  11 км + 350 м


  Сьогодні ми підймаємося на гору Ґрофа, до якої з місця стоянки треба набрати 350 метрів. Тут збереглися льодовикові форми рельєфу – кари, моренні вали. З її вершини побачимо гори Молоду, Кінь Ґрофецький, Паренки, Малий Канусяк і Великий Канусяк. А на півночі від нас буде видно хребет Аршиця з вершиною Ґорґан-Ілемський.

  Далі спускаємося кам’янистою стежкою до річки Котелець. Тут треба бути уважним, спуск досить різкий. Все ж більшість спуску буде по легшому ландшафту – лісовою стежкою.

  Дорогою назад зупинимось біля Ангелівської доменної печі. Це пам’ятка архітектури та найстаріша на території України доменна піч з тих, що збереглися. Працювала у 1812-1818 роках.

  СТАРТ / ФІНІШ

  Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки дві години їдемо в село Осмолода.

  Завершуємо похід там, де і почали. В останній день походу в місті будемо до 20 години вечора. 

  ЩО ВЗЯТИ

  Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

  Що включено:

  • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

  Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (можна взяти в оренду).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
  • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
  • рюкзак: 150 грн/3 дні;
  • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
  • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

  В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

  Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

  Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.

  Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

  Весь розклад походів є тут.