на Сивулю, Ґорґани

Тривалість 2 дні
Дата
Рівень складності Середній
Відстань 24 км
Основні пункти Бистриця, полонина Рущина, гора Сивуля
Ціна 2500 грн






    ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІ

    Ґорґани − унікальний гірський масив, який, мабуть, найлегше впізнати в українських Карпатах завдяки величезним кам’яним розсипам (ґорґам), вкритим лишайниками.Часом рухатися ними доволі складно: деякі камені рухаються ніби живі, у дощ – слизькі, у спеку – гарячі; але безперечно, дуже захопливо і нетипово в порівнянні з іншими районами українських гір.

    В цьому поході ми підіймаємося на найвищу гору масиву Ґорґан – Сивулю (1,836 м).  Назва, Сива Гора, походить від кольори гори, яка вкрита камінням і лишайниками, які разом утворюють сіро-жовто-зелену палітру. 

       1 ДЕНЬ

    10 км + 600 м


    З Івано-Франківська їдемо в село Бистриця до урочища Салатрук. Неподалік водоспаду Салатручіль стартуємо, піднімаючись лісовою дорогою до полонини Рущина, де бере свій початок річка Бистриця Солотвинська. Пройшовши 10 км цього дня, розбиваємо табір. 

       2 ДЕНЬ

      14 км +  м


    Намети та речі залишаємо в таборі. Беремо з собою маленькі рюкзаки, воду, трохи їжі та радіально підіймаємося на гору Сивуля. З вершини побачимо гору Ігровець, хребет Ґорґан з вершиною Кінець Ґорґану, хребет Негрова-Боярин з вершинами Негрова та Боярин (Короткан).

    У табір повертаємося тією ж дорогою. Загалом наш радіальний підйом на Сивулю займе близько 3-4 год.

    Після повернення в табір обідаємо, збираємо намети та спускаємося в Бистрицю. 

    СТАРТ / ФІНІШ

    Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки дві години їдемо в село Бистрицю. 

    Завершуємо похід там, де й почали. В останній день походу у місті будемо до 19 години вечора. 

    ЩО ВЗЯТИ

    Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

    ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

    Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

    Що включено:

    • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
    • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
    • робота інструктора;
    • оплата входу до заповідників;
    • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

    Що НЕ включено:

    • особисте спорядження (можна взяти в оренду).

    ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

    • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
    • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
    • рюкзак: 150 грн/3 дні;
    • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
    • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.

    З КИМ

    Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

    ЩО ПО ПОГОДІ

    Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

    В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

    Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

    Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.

    Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

    Весь розклад походів є тут.