Шпиці та Несамовите

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Легкий
Відстань 22 км
Основні пункти с. Бистрець, полонина Маришевська, г. Шпиці, оз. Несамовите, г. Туркул, Заросляк
Ціна 3200 грн


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

  Маршрут досить легкий, але насичений: панорамні краєвиди з гірського хребта, зелені полонини, гострі скелі Шпиць, гора-двотисячник Ребра (2,001 м), високогірне озеро Несамовите (1,750 м). Будуть короткі денні переходи, але фантастичні краєвиди.

  Ми ночуватимемо у місцях, де можна зустріти та провести сонце: на полонині Маришевській та горі Туркул. Схід і захід сонця у горах – те, що запам’ятається надовго!

  Другу ніч проведемо на висоті 1,750 м неподалік від озера Несамовите, сама назва якого інтригує. Це особливе місце у Карпатах, де кожна наша нова стоянка не схожа на попередні.

  Для кого:

  Підійде для новачків і для тих, хто любить помірний темп і відпочинок без поспіху. Ми піднімемося на найвищий хребет в Українських Карпатах, але пройдена відстань за день буде меншою, ніж в інших маршрутах. 

  У цей похід ми беремо з собою телескоп. Будемо дивитися на кратери Місяця, кольори зірок, кільця Сатурна, супутники Юпітера, туманність Оріона, а вдень – на втомлених туристів на сусідньому хребті.

  За спиною – гора Туркул, внизу – озеро Несамовите. Ростуть крокуси та ще лежить сніг на хребті. Фото зроблене на початку червня.

  ДЕНЬ 1

  7 км  +525 м


  З Івано-Франківська 2,5 години їдемо в село Бистрець (580 м) – ідемо 4 години – ночуємо на полонині Маришевській (1,567 м)

  З Івано-Франківська їдемо до гірського села Бистрець – одного з найвіддаленіших і найстаріших куточків Гуцульщини. Саме у цій місцевості черпав натхнення Станіслав Вінценз, пишучи про життя гуцулів у творі «На високій полонині». Спробуємо допомогти вам зануритися у цей світ 

  На нас же висока полонина чекає за 4 години підйому. Долиною гірської річки Бистрець, що потім впадає у Чорний Черемош, доходимо до місця першої ночівлі – полонини Маришевської. Це просто ідеальне місце для першої ночівлі у горах! Звідси відкриваються прекрасні краєвиди на хребет Кринта та Чивчинські гори.

  Ввечері ми виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю), відпочиваємо біля вогнища, співаємо, граємо та медитуємо під звуки гуцульської дримби.

  Якщо пощастить із погодою, коли стемніє, встановимо телескоп. 

  ДЕНЬ 2

  6 км  +570 м


  Зустрічаємо світанок – фотографуємося на Шпицях (1,863 м) – ідемо по Чорногірському хребту – проходимо озеро Несамовите (1,750 м)

  Прокидаємося о 7 ранку – фізкультура, сніданок, прибирання місця стоянки – вихід з табору о 9 годині.

  У планах сьогодні піднятися на г. Шпиці (1,863 м) – одне з найбільш цікавих і впізнаваних місць Чорногори. Назва відповідає вигляду: на її схилах виступають скелі до 50 м висотою, які нагадують шпиці. Ці декілька скельних насипів утворилися внаслідок давнього зледеніння. Сильно не ризикуючи, піднімемося на деякі з них.

  Далі виходимо на Чорногірський хребет і йдемо до озера Несамовите (1,750 м). Воно лежить у льодовиковому карі під горою Туркул і однозначно заслуговує на більше, ніж кількахвилинна стоянка, тому біля нього зупинимося на ночівлю.

  Це одне з найвисокогірніших озер льодовикового походження в Українських Карпатах. Як це часто буває, з ним пов’язані численні легенди та вірування гірських мешканців. Кажуть, що саме тут утворюється погода на Чорногорі; а кинутий у воду камінь може викликати бурю. 

  Купатися, мити посуд, чистити зуби в озері не можна. Ми тут лише гості, тому будемо поводитися відповідно: не залишати жодного сміття (в тому числі вологих серветок чи паперу); не знищувати рослинність та не заважати місцевим мешканцям, таким як тритони та червонокнижна жаба прудка. 

  Вечерю готуватимемо на газових пальниках. Дерева на такій висоті не ростуть, а тутешній жереп (сосна альпійська) є важливою складовою екосистеми озера і знаходиться під охороною. 

  З місця таборування цього дня можна буде піднятися на вершину Туркул і побачити фантастичний гірський схід та захід сонця. Але для цього треба докласти немалих зусиль: здолати сам підйом та прокинутися рано-вранці.

  ДЕНЬ 3

  6 км  +200 м


  Спускаємося 3 години – їдемо в Івано-Франківськ 2,5 години.

  В останній день пройдемо 7 км північно-східним схилом Чорногори.

  Стежкою крізь зону субальпійських чагарників дійдемо до турбази «Заросляк», звідки повернемося в Івано-Франківськ.

   

  СТАРТ / ФІНІШ

  Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Бистрець. Нам потрібно буде проїхати 125 км або 2,5 години.

  Закінчення пішохідної частини маршруту – турбаза Заросляк, Івано-Франківська область. У місто повернемося до 18 години вечора

  ЩО ВЗЯТИ

  Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

  Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 500 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

  Що включено:

  • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

  Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
  • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
  • рюкзак: 150 грн/3 дні;
  • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
  • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

  В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

  Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

  Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.

  1 день: місто Івано-Франківськ – село Бистрець, 580 м – річка Бистрець – полонина Маришевська, 1567 м;

  2 день: полонина Маришевська – гора Шпиці, 1863 м – озеро Несамовите, 1750 м;

  3 день: озеро Несамовите – полонина Пожижевська – турбаза «Заросляк» – місто Івано-Франківськ.

  Розклад усіх походів є тут

  Не отримали всіх відповідей? Тоді негайно зв’яжіться з нами зручним способом 😜