Петрос і Говерла

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Середній
Відстань 26 км
Основні пункти село Кваси, полонина Менчул, гора Петрос, гора Говерла
Ціна 3000 ₴






    ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

    По-перше, піднімемося на найвищу гору Українських Карпат – Говерлу (2,061 м). З вершини видно весь Чорногірський хребет, долину далекого Івано-Франківська і навіть румунські території.

    По-друге, піднімемося на гору Петрос (2,020 м). Вона має не менш цікавий ландшафт і такі ж неймовірні краєвиди: кілометри Чорногори, далекий Свидовець та румунські Карпати на півдні. А спускаючись, проминемо найвисокогірнішу печеру України.

    У першу ніч ночуємо на високій полонині неподалік від господарства вівчарів. А де вівчарі, там їжа богів – бринза 😋

    На вершині Говерли. Ми підняли рано-вранці і були на ній зовсім самі

    1 ДЕНЬ

     7 км  + 690 м


    Зустрічаємося в Івано-Франківську – їдемо 2,5 години в село Кваси – ідемо 7 км – ночуємо на полонині Менчул (1,238 м)

    З Івано-Франківська їдемо до села Кваси на берегах Чорної Тиси на Закарпатті. Місце відоме джерелом мінеральної води, якою ми наповнимо пляшки перед виходом на маршрут. Сама назва села походить від «квасної» (кислої) води – так тут називають мінеральну воду. 

    У цей день у нас у планах пройти 7 км і набрати майже 700 м висоти, що непросто зробити у перший день у горах. Але вже за годину організм, шокований кількістю свіжого повітря, запрацює як треба. Десь до 18 години прийдемо на місце стоянки.

    Полонина Менчул на висоті 1,238 м прихистить для першої ночівлі у горах. Обрали це місце, бо неподалік є вівчарі. А де вівчарі, там їжа богів – бринза. Як щодо свіжого молока до ранкової кави?

    Ввечері ми спершу виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю), а потім відпочиваємо біля вогнища, обмінюємося емоціями, медитуємо під звуки гуцульської дримби, просто гуляємо та насолоджуємося природою. 

    Господарство пастухів, біля якого ночуємо в перший день
    Сонце сідає біля нашого табору в перший день походу

    2 ДЕНЬ

     13 км  + 910 м


    Виходимо на стежку о 9 ранку – півтори години ідемо по рівному – піднімаємося на  Петрос (2,020 м) – спускаємося східним схилом Петроса – знову відносно рівний відрізок – ночуємо на Перемичці між Петросом і Говерлою

    Кожний ранок починається із підйому о 7 годині. 2 години для: фізичних вправ, поживного сніданку, зборів і прибирання місця стоянки.

    Через півтори години рівної дороги без значних перепадів висоти почнеться підйом на г. Петрос. Із недоліків цієї ділянки: джипами та мотоциклами тут розїздили дорогу (на фото нижче). Тому на нашому шляху можуть траплятися не дуже розумні люди, які виїжджають на гору на металобрухті. 

    Опівдні досягнемо вершини – 2,020 м. Краєвид звідси складається з численних деталей: кілометри Чорногори, далекий Свидовець та навіть, румунські території на півдні. Спробуємо на висоті влаштувати обідню перерву (за сприятливих погодних умов), закарбовуючи  у пам’яті карпатський ландшафт з висоти.

    Далі буде східний схил Петроса, який вважається одним із найважчих в Україні: спустимося на 500 м за лише 1,200 м відстані стежки. Після  такого спуску коліна нормальної людини ще два дні залишаються «вдячними».

    Дорогою вниз у нас буде можливість побачити найвисокогірнішу печеру України Петрос-1 (вхід на висоті 1,900 м). Звісно, без спеціального спорядження ми далеко не спустимося, але на декілька метрів пройти вглиб нам вдасться.

    Спуск з Петроса закінчиться на полонині Головчеській, після якої аж до кінця дня будемо йти дорогою без значних підйомів і спусків. Ночуватимемо на так званій Перемичці між Петросом і Говерлою, поблизу будинку працівників Карпатського біосферного заповідника. У випадку негоди можна заночувати у туристському притулку (ціна за ніч – 30 грн з людини). Притулок із простим інтер’єром: є лише дерев’яні стелажі для карематів і спальників, чого цілком достатньо для захисту від дощу та вітру.

    Роз’їжджена машинами нерозумних людей дорога, яка веде на Петрос
    Вершина Петроса

    3 ДЕНЬ

     6 км  + 465 м


    Піднімаємося на Говерлу – спускаємося до турбази «Заросляк» – повертаємося до Івано-Франківська

    Від підніжжя Говерли нас відділяє 2 км плавного набору висоти. Ще 30 хвилин підйому – і ось ми у найвищій точці України! З Говерли видно далеко і багато: увесь Чорногірський хребет перед нами; на півночі – долина Івано-Франківська, на півдні – румунські території.

    Після Говерли (автентична назва – Говирла) прямуємо в долину села. Дорога вниз дещо нагадуватиме спуск із Петроса, але буде трохи простіша. У другій половині дня спустимося до турбази «Заросляк», звідки поїдемо назад до Франківська.

     

    СТАРТ / ФІНІШ

    Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Кваси. Відстань між цими населеними пунктами – 120 км або 2,5 години.

    Зверніть увагу: є залізничне сполучення між Квасами та деякими великими містами України, тому можна доїхати потягом до місця старту (поїзд Київ-Рахів, Львів-Рахів, Одеса-Рахів). 

    Закінчення пішохідної частини маршруту – турбаза ЗарослякІвано-Франківської області.  Приблизний час у дорозі – 2,5 години. В останній день походу у місті будемо до 18 години вечора

    ЩО ВЗЯТИ

    Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

    Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

    ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

    Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

    Що включено:

    • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
    • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
    • робота інструктора;
    • оплата входу до заповідників;
    • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

    Що НЕ включено:

    • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

    ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

    • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
    • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
    • рюкзак: 150 грн/3 дні;
    • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
    • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.
    Вартість оренди повного набору спорядження – 500 грн.

    З КИМ

    Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

    ЩО ПО ПОГОДІ

    Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

    В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

    Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

    Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.

    1 день: місто Івано-Франківськ – село Кваси, 580 м – полонина Джорджева прелука, 1105 м – полонина Менчул, 1238 м;

    2 день: полонина Менчул – полонина Шешул – гора Петрос, 2020 м – полонина Головчеська, 1500 м – перемичка, притулок Карпатського біосферного заповідника;

    3 день: перемичка – гора Говерла, 2061 м – турбаза «Заросляк».

    Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

    Розклад усіх походів є тут.