Петрос

Тривалість 2 дні
Дата
Рівень складності Середній
Відстань 26 км
Основні пункти с. Кваси, полонина Менчул, полонина Шумнєска, гора Петрос, с. Ясіня
Ціна 2500 грн


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

  Чудовий варіант походу вихідного дня по Карпатах – піднятися на гору Петрос (2020 м). Саме з Квасів сходження на цю вершину найбільш комфортне: набір висоти поступовий.

  Петрос розташований поряд із Говерлою у Рахівському районі Закарпатської області. Він займає четверте місце за висотою в Українських Карпатах (після Говерли, Бребенескулу та Піп Івана) і точно не пасе задніх за краєвидами. З верхівки можна насолоджуватися краєвидами Чорногори – найвищого хребта Українських Карпат, а також Свидовця та навіть румунських гір.

   1 ДЕНЬ

      13 км   + 1100 м


  Наш маршрут починається від джерела мінеральної води «Буркут». 

  Якщо ви приїжджаєте у Кваси потягом, до нього можна дійти колією, прямуючи у напрямку Івано-Франківська.

  Вгору від джерела ведуть декілька стежок: орієнтуємося на велику недобудовану будівлю бази відпочинку.

  До вершини Петроса веде червоне маркування . У перший день треба набрати 1100 м висоти, проте підйом протяжний, а тому досить нескладний. Дорога минає полонину Менчул та полонину Шумнєска, траверсує г. Шешул.

  Для того, щоб дістатися місця ночівлі під Петросом знадобиться близько 7 годин. 

   

     2 ДЕНЬ

     14 км   + 450 м


  Краще вирушити на вершину Петроса якомога раніше: поки краєвиди не затягнуло хмарами. До вершини – не довше двох годин. Стежка нагору мальовнича та широка.

  Вершина Петроса із кам’яними розсипами (власне назва гори походить від petrós – камінь) та субальпійською рослинністю. На горі розташована напівзруйнована каплиця та хрест. Кажуть, що саме через християнські символи сюди – у Перунову гору, часто б’є блискавка.

  З вершини спускаємося по синьому маркеру  через гору Петроскул до с. Ясіня.

  Коротший шлях веде від полонини Шиса по зеленому маркуванню  до залізничної станції «Свидовець» (частина с. Ясіня), де можна сісти на приміський потяг.

  Спуск займе близько 6 годин (4 – до з.ст. «Свидовець»).

  підйом на Петрос
  вершина гори Петрос

  СТАРТ / ФІНІШ

  Зустрічаємося вранці у перший день походу на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Кваси. Відстань між ними – 140 км, які долаються в середньому за 2,5 години.

  Завершуємо похід в околицях селища Ясіня, Закарпатської області. У Франківську будемо до 20 години вечора. 

  ЩО ВЗЯТИ

  Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

  Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

  Що включено:

  • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

  Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
  • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
  • рюкзак: 150 грн/3 дні;
  • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
  • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

  В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

  Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

  Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.

  1 день: село Кваси – полонина Менчул – полонина Шумнєска, 1600 м;

  2 день: гора Петрос, 2020 м – полонина Шиса – селище Ясіня.


  Розклад усіх походів є тут

  Не отримали всіх відповідей? Тоді негайно зв’яжіться з нами зручним способом 😜