Покутсько-Буковинські Карпати

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності Легкий
Відстань 31 км
Основні пункти гора Ротило, гора Чорний Погар, гора Кунікулива, гора Ліснів, гора Ягідна
Ціна 3500 ₴






    ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

    Похід проходить по західній частині Покутсько-Буковинських Карпат. Тут невисокі гори, в середньому до 1,400 м. Але похідна естетика – це не лише про сходження на високі гори   

    Будуть гірські полонини, захід і схід сонця на вершині гори Ротило, кілька інших вершин, ліси, прекрасні краєвиди з гірського хребта.

    Для кого:

    Підійде для новачків, дітей, фотографів і тих, хто любить помірний темп. Без підйомів у горах ніяк, але за день їх буде менше, ніж в інших маршрутах. Найдовшим буде другий день – ми пройдемо 17 км і піднімемся на найвищу у поході г. Ротило (1,483 м).

    У цей похід ми беремо з собою телескоп. Будемо дивитися на кратери Місяця, кольори зірок, кільця Сатурна, супутники Юпітера, туманність Оріона, а вдень – на втомлених туристів на сусідньому хребті.

     

       1 ДЕНЬ

     5 км  + 700 м


    Після зустрічі їдемо в село Волова Верховинського району. Звідси піднімаємося стрімкою стежиною на полонину Ротул. Загалом пройдемо 5 км і наберемо 700 м по вертикалі, тому невелика втома в ногах і тілі чекає на нас в кінці дня. 

       2 ДЕНЬ

    17 км  + 700 м


    Зранку без речей піднімаємося на Ротило. Спробуємо вийти вдосвіта, щоб побачити схід сонця. Ця гора є найвищою точкою Покутсько-Буковинських Карпат. Назва гори походить від румунського слова rotilã, що означає «колісце» і вказує на форму гори. Сама гора вкрита кам’янами розсипами, що нагадують Горгани. З Ротила відкриваються краєвиди на навколишні гори, особливо на Чорногору.

    Далі спускаємось до табору, збираємо речі та вирушаємо в дорогу. Спершу проходимо полонину Мунчелик, потім піднімаємось на гору Гордя Добротіївська (1,356 м). Це буде приблизно половина нашого шляху на сьогодні, тут влаштуємо обід.

    Нам ще залишається піднятись на гору Чорний Погар (1,266 м) після якої залишиться один кілометр до місця нашої стоянки.

    Загалом перехід 2 дня є досить довгим, але без значних підйомів та спусків, не враховуючи ранковий підйом на Ротило.

    3 ДЕНЬ

     9 км  + 200 м


    В останній день, після сніданку, піднімемося на гору Кунікулива (1,261 м), Ліснів (1,251 м) та Ягідну (1,216 м).

    Далі лише спуск до дороги між Микуличином та Татаровим, де нас забере машина  в Івано-Франківськ.

    Вид на Петрос і Говерлу в останній день походу

    СТАРТ / ФІНІШ

    Зустрічаємося на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ, звідки їдемо в село Волова. Відстань між ними – 100 км, які долаються в середньому за 2 години.

    Завершуємо похід у селі Микуличин (ближче до Татарова). Приблизний час у дорозі до Франківська – 1,5  години. В останній день походу у місті будемо до 16 години вечора

    ЩО ВЗЯТИ

    Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

    Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

    ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

    Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

    Що включено:

    • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
    • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
    • робота інструктора;
    • оплата входу до заповідників;
    • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

    Що НЕ включено:

    • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

    ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

    • місце в наметі: 105 грн/3 дні;
    • спальний мішок: 150 грн/3 дні;
    • рюкзак: 150 грн/3 дні;
    • килимок (каремат): 30 грн/3 дні;
    • трекінгові палиці: 90 грн/3 дні.

    З КИМ

    Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

    ЩО ПО ПОГОДІ

    Погода в Карпатах мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

    В середньому в Карпатах в теплий період року (травень-вересень) вдень при ясній погоді температура +15…+20 градусів вдень та +3…+7 вночі. Якщо день хмарний і дощовий, то температура і вдень, і вночі приблизно однакова: +5…+15. Загальний принцип формування погодних умов у горах: з кожною сотнею метрів набору висоти температура знижується, а кількість опадів зростає.

    Дощі тут падають в середньому вдвічі-втричі частіше, ніж на решті території України; а у травні та вересні вночі можливі заморозки. Найвологіший місяць в році – червень, найсухіший і найтепліший – серпень.

    Дощів тут багато, тому не варто економити на водостійкому одязі та спорядженні. Часто вітряно: хороша куртка та міцний намет – обов’язкові.



    1 день: село Волова – Полонина Германівка – під горою Ротило;

    2 день: гора Ротило, 1483 м – гора Мунчелик – траверс гори Гордя – гора Гордя-Добротівська, 1357 м – гора Пересліп, 1311 м – гора Чорний Погар, 1266 м;

    3 день: гора Кунікулива, 1261 м – гора Ліснів, 1256 м – гора Ягідна, 1216 м – село Микуличин.

    Розклад усіх походів є тут

    Не отримали всіх відповідей? Тоді негайно зв’яжіться з нами зручним способом 😜