Масив Ріла, Болгарія

Тривалість 7 днів
Дата
Рівень складності Важкий
Відстань 80 км
Основні пункти Софія, Сапарева Баня, Рильські озера, г. Додов верх, г. Мальовіца, оз. Еленени, оз. Рибне, г. Мусала, Боровець
Ціна 6500 ₴


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

  Масив Ріла (Ріла-Планіна)  це найвищі гори не лише Болгарії, але й усіх Балкан. Тут знаходяться унікальні древні ландшафти із льодовиковими формами рельєфу та безліччю озер; соснові ліси та стародавні монастирі.

  Ми піднімемося на найвищу вершину Болгарії та південно-східної Європи – г. Мусала (2925 м). Також пройдемо через г. Єзерен верх (Езерен връх, 2559 м); г. Додов верх (Додов връх, 2661 м) та інші. 

  Назва масиву фракійського походження та означає «гора з доброю водою», адже тут близько 200 льодовикових озер! За похід ми побачимо десятки кришталево чистих високогірних озер. Найвідомішими є Сім рільських озер (Седемте рилски езера), розташовані на висоті між 2,100 та 2,500 м. Ми також підемо до Крижаного озера (Ледено езеро), яке знаходиться на висоті 2,709 м і є найвищим озером Балкан;  Смердючого озера (Смрадливо езеро), яке за площею є найбільшим льодовиковим озером Балкан.

  Ще будемо гуляти по Софії – одній із найстаріших столиць Європи; а після походу можна заїхати і на море 😉

  Rila-rocks

  0 ДЕНЬ


  Спершу потрібно дістатися Софії – столиці Болгарії. З України є регулярні авіарейси, в тому числі лоукост-компаній. Багато автобусних рейсів: так іноді дешевше, але в рази довше. Ми допоможемо обрати та купити найзручніші квитки. Можливий доїзд разом із провідником.

  Софія – це таке прекрасне місто, що ми годинами гуляємо по ньому перед походом. Ви можете приєднатися до нас – і ми покажемо, за що його так любимо. Випити холодну каву на терасі місцевої кав’ярні з видом на далекі гори – обов’язковий ритуал перед 8-денним треком. 

  1 ДЕНЬ

   4 км   + 300 м


  Зустрічаємося зранку на автовокзалі Софії. Розподіляємо продукти по рюкзаках (не забудьте залишити місце, коли збираєтеся) і їдемо в містечко Саперова Баня. 

  Пройшовши близько 4 кілометрів, зупиняємося на ночівлю у лісі, неподалік притулку Скакавіца. 

  Ввечері ми виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю) і відпочиваємо біля вогнища.

  2 ДЕНЬ

  9 км  + 500 м


  Кожен ранок починається із підйому о 7 годині. Робимо фізичні вправи, готуючи м’язи до нових випробувань; снідаємо; збираємося та ретельно прибираємо місце стоянки, забираючи із собою сміття, і залишаємо табір о 9 годині.

  Рухаємось у південному напрямку, поступово набираючи висоту. Стежка проходитиме лісом, тому спека не буде нам заважати.  

  Закінчиться цей день після виходу з лісу на великі простори Рильського масиву. Неподалік знаходяться Сім рильських озер (Седемте рилски езера)  скупчення високогірних льодовикових озер. 

  3 ДЕНЬ

  10 км  + 900 м


  Зранку виходимо на хребет. У першій половині дня пройдемо перевал Раздела та піднімемося на вершину Додов Верх (2664 м). 

  Далі нас чекає підйом на вершину Мальовіца (2738 м), після якої спустимося до озера Страшното, де влаштуємо табір.

  4 ДЕНЬ

  18 км  + 800 м


  В четвертий день продовжуємо йти по хребту, минаючи гірські озера. 

  Ночівля біля притулку Рибне озеро.

  5 ДЕНЬ

  15 км  + 700 м


  Один із найскладніших днів. Починаємо його із підйому на гору Канарата (2700 м), далі рухаємось на схід, проходячи вершини Вапа (2528 м) та Ковач (2646 м). Зліва також побачимо водосховище Белі Іскр.

  Ввечері спустимося притулку Грнчар (2200 м), біля якого розкладемо табір. Бажаючі зможуть переночувати у притулку.

  6 ДЕНЬ

  12 км  + 1000 м


  Цей день можна назвати кульмінацією нашого походу, адже сьогодні ми піднімаємося на найвищу вершину всієї Східної Європи г. Мусала (2,926 м). На фото нижче – те, що ми там побачимо.

  З вершини спускаємося до озера Леденото, а потім ще нижче до притулку Мусала, де влаштуємо нашу останню в цьому поході ночівлю. В цей день також буде можливість провести ніч у притулку.

  7 ДЕНЬ

  10 км  – 1100 м


  В останній день нас чекає затяжний спуск до курортного села Боровец, звідки рейсовим автобусом повертаємось спершу в Самоков, а потім в Софію, де і закінчиться наш похід. 

  СТАРТ / ФІНІШ

  Початок маршруту на автовокзалі м. Софія о 10 ранку, звідки рейсовим автобусом вирушаємо спершу в містечко Дупніца, а потім Сапарева Баня (80 км).

  Дістатись до Софії можна на літаку або автобусом. Варіант з літаком найшвидший, але найдорожчий. Автобуси дешевші, але дорога з Києва триватиме близько 30 годин. 

  Закінчується похід в курорті Боровец, звідки рейсовим автобусом повернемося в Софію (70 км). 

  ЩО ВЗЯТИ

  Збираєтеся у похід самостійно, але з нашими порадами. Після бронювання походу ми надішлемо вам детальний перелік рекомендованого одягу та спорядження. Також розповімо що підійде найкраще (температурний режим спального мішка, зручність рюкзака, витривалість намету тощо).

  Тут є перелік спорядження для багатоденного походу у теплу пору року. 

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 1000 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

  Що включено:

  • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди по маршруту;
  • 1 ночівля у притулку;
  • робота провідника;
  • газ та пальник;
  • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

  Що НЕ включено:

  • переїзд/переліт до Софії.
  • особисте спорядження (спальник, рюкзак – ваші, але можемо дати в оренду).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • місце в наметі: 245 грн/7 днів;
  • спальний мішок: 350 грн/7 днів;
  • рюкзак: 350 грн/7 днів;
  • килимок (каремат): 70 грн/7 днів;
  • трекінгові палиці: 210 грн/7 днів.

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 10 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Клімат тут альпійський. Середні денні температури влітку на висоті 2000 метрів становлять +19…+22 градуси, вночі може опускатись до +5…+7 градусів. Дощів тут небагато, в середньому 5 дощових днів в місяць. Також слід пам’ятати, що з висотою температура опускається, а кількість опадів збільшується.

  ІНШІ ПОРАДИ

  Радимо приїхати в Софію на день раніше і провести тут ніч, щоб зранку зі свіжими силами вирушити у дорогу. У Софії ціни на проживання досить невисокі, тому знайти доступний номер в готелі чи хостелі буде неважко.

  У Болгарії з людьми можна порозумітися як російською та українською, так і англійською. 

  1 день: Софія  Сапарева Баня – Зелени преслап – Скакавіца;

  2 день: Скакавіца – Сім рільських озер – Рибне озеро;

  3 день: г. Додов верх (2664 м) – г. Мальовіца (2738 м) – оз. Страшното;

  4 день: оз. Поповакапськи – г. Воден Нал (2688 м) – оз. Рибне;

  5 день: г. Вапа (2527 м) – г. Ковач (2646 м) – пр. Гринчар;

  6 день: г. Овчарець (2770 м) – г. Мусала (2926 м) – пр. Мусала;

  7 день: р. Мусальська Бистриця – с. Боровець – місто Софія.

  Розклад усіх походів є тут

  Не отримали всіх відповідей? Тоді негайно зв’яжіться з нами зручним способом 😜