Масив Ріла (Болгарія)

Тривалість 7 днів
Дата
Рівень складності Важко
Нитка маршруту Софія – Сапарева Баня – Зелени прислап– Рильські озера – г. Додов верх – г. Мальовіца – оз. Еленени – пер. Поповакапський – ур. Калькулиціте – оз. Рибне – пер. Канарськи – г. Вапа – г. Ковач – пр. Гринчар – г. Мусала – Боровець – София
Відстань 80 км
Ціна 250 €


ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Масив Ріла (Ріла-Планіна)  це найвищі гори не лише Болгарії, але й усіх Балкан. Тут  знаходяться унікальні древні ландшафти із льодовиковими формами рельєфу та безліччю озер; соснові ліси та стародавні монастирі.

Назва фракійського походження та означає «гора з доброю водою», адже тут близько 200 льодовикових озер! Найвідомішими є Сім рільських озер (Седемте рилски езера), розташовані на висоті між 2 100 та 2 500 м. Ми також підемо до Крижаного озера (Ледено езеро), яке знаходиться на висоті 2 709 м і є найвищим озером Балкан;  Смердючого озера (Смрадливо езеро), яке за площею (21,2 км²) є найбільшим льодовиковим озером Балкан.

Просуватимемося через ряд вершин – г. Єзерен верх (Езерен връх, 2559 м); г. Додов верх (Додов връх, 2661 м) та інші. А родзинкою стане найвища вершина масиву – г. Мусала (2925 м).

Після гірських пригод можна залишитися у Болгарії та оцінити морський відпочинок.

Rila-rocks

ГОЛОВНЕ

◆ підйом на гору Мусала (2925 м) – найвищу вершину Болгарії та південно-східної Європи;

◆ десятки кришталево чистих високогірних озер;

◆ ночівлю у наметі можна замінити на більш комфортне перебування у гірських притулках;

◆ прогулка по Софії – одній із найстаріших столиць Європи.

ДЕТАЛЬНА НИТКА МАРШРУТУ

1 день: Софія  Сапарева Баня – Зелени преслап – Скакавіца;

2 день: Скакавіца – Сім рільських озер – Рибне озеро;

3 день: г. Додов верх (2664 м) – г. Мальовіца (2738 м) – оз. Страшното;

4 день: оз. Поповакапськи – г. Воден Нал (2688 м) – оз. Рибне;

5 день: г. Вапа (2527 м) – г. Ковач (2646 м) – пр. Гринчар;

6 день: г. Овчарець (2770 м) – г. Мусала (2926 м)  пр. Мусала;

7 день: р. Мусальська Бистриця с. Боровець – місто Софія.

 4 км

 + 300 м


Зустріч групи о 10 годині на автовокзалі Софії. До столиці Болгарії з України можна дістатися літаком або автобусом. Останній варіант є відчутно дешевшим, хоча і в рази довшим. Ми допоможемо обрати та придбати найкращі квитки. Можливий доїзд разом із провідником.

Після розподілу продуктів по рюкзаках учасників вирушаємо в містечко Саперова Баня, де починається пішохідна частина походу. 

Пройшовши близько 4 кілометрів, зупиняємося на ночівлю у лісі, неподалік притулку Скакавіца. 

Кожного вечора спершу разом виконуємо таборову рутину (ставимо намети, облаштовуємо табір, збираємо дрова, готуємо вечерю тощо) та відпочиваємо, спілкуючись та слухаючи розповіді інструктора про майбутні плани.

9 км

 + 500 м


Кожен ранок починається із підйому о 7 годині. Робимо фізичні вправи, готуючи м’язи до нових випробувань; поживно снідаємо; збираємося та ретельно прибираємо місце стоянки, забираючи із собою сміття, і залишаємо табір о 9 годині.

Рухаємось у південному напрямку, поступово набираючи висоту. Стежка проходитиме лісом, тому спека не буде нам заважати.  

Закінчиться цей день після виходу з лісу на великі простори Рильського масиву. Неподалік знаходяться Сім рильських озер (Седемте рилски езера)  скупчення високогірних льодовикових озер. 

10 км

 + 900 м


Зранку виходимо на хребет. У першій половині дня пройдемо перевал Раздела та піднімемося на вершину Додов Верх (2664 м)

Далі нас чекає підйом на вершину Мальовіца (2738 м), після якої спустимося до озера Страшното, де влаштуємо табір.

 18 км

 + 800 м


В четвертий день продовжуємо йти по хребту, минаючи гірські озера

Ночівля біля притулку Рибне озеро.

15 км

 + 700 м


Один із найскладніших днів. Починаємо його із підйому на гору Канарата (2700 м), далі рухаємось на схід, проходячи вершини Вапа (2528 м) та Ковач (2646 м). Зліва також побачимо водосховище Белі Іскр.

Ввечері спустимося притулку Грнчар (2200 м), біля якого розкладемо табір. Бажаючі зможуть переночувати у притулку.

12 км

 + 1000 м


Цей день можна назвати кульмінацією нашого походу, адже сьогодні ми піднімаємося на найвищу вершину всієї Східної Європи г. Мусала (2926 м).

З вершини спускаємося до озера Леденото, а потім ще нижче до притулку Мусала, де влаштуємо нашу останню в цьому поході ночівлю. В цей день також буде можливість провести ніч у притулку.

10 км

 – 1100 м


В останній день нас чекає затяжний спуск до курортного села Боровец, звідки рейсовим автобусом повертаємось спершу в Самоков, а потім в Софію, де і закінчиться наш похід. 

ПОЧАТОК

Початок маршруту на автовокзалі м. Софія о 10 ранку, звідки рейсовим автобусом вирушаємо спершу в містечко Дупніца, а потім Сапарева Баня (80 км).

Дістатись до Софії можна на літаку або автобусом. Варіант з літаком найшвидший, але найдорожчий. Автобуси дешевші, але дорога з Києва триватиме близько 30 годин. 

ЗАВЕРШЕННЯ

Закінчується похід в курорті Боровец, звідки рейсовим автобусом повернемося в Софію (70 км). 

ВАРТІСТЬ

Що входить у вартість:

  • щоденне триразове харчування (гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди за маршрутом (від місця зустрічі групи);
  • послуги гіда-інструктора;
  • оплата входу до об’єктів природно-заповідного фонду;
  • газ та користування пальником;
  • прокат групового спорядження (аптечка, котли тощо).

Що НЕ входить у вартість:

  • особисте спорядження;
  • ночівля у притулках;
  • переїзд/переліт до Софії.

Повна оплата туру здійснюється при зустрічі із провідником готівкою у євро; передоплата не потрібна.

Зверніть увагу: провідник може прийняти рішення про внесення змін у попередньо погоджений маршрут, в залежності від погодних умов, фізичного стану учасників походу чи інших факторів.

СКЛАД ГРУПИ

Розмір групи варіюється від 5 до 13 учасників. Надаємо перевагу невеликій команді, в якій учасникам легше знайти спільну мову, а провіднику  контролювати комфорт кожного.

ЯКУ ПОГОДУ ОЧІКУВАТИ?

Клімат тут альпійський. Середні денні температури влітку на висоті 2000 метрів становлять +19…+22 градуси, вночі може опускатись до +5…+7 градусів. Дощів тут небагато, в середньому 5 дощових днів в місяць. Також слід пам’ятати, що з висотою температура опускається, а кількість опадів збільшується.

ІНШІ ПОРАДИ

Радимо прибути в Софію на день раніше і провести тут ніч, щоб зранку зі свіжими силами вирушити у дорогу. У Софії ціни на проживання досить невисокі, тому знайти доступний номер в готелі чи хостелі буде неважко.

У Болгарії вам у пригоді стане як російська, так і англійська мови. Хоча з болгарами можна порозумітись і українською мовою.


Не отримали всіх відповідей? Зв’яжіться з нами зручним способом – будемо раді поспілкуватися!