Зимовий похід на гору Ротило та хребет Кострич

Тривалість 3 дні
Дата
Рівень складності легкий
Відстань 26 км
Основні пункти село Волова, хребет Кострич, гора Ротило (1483 м)
Ціна 4500 ₴


  ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІ

  Запрошуємо у гори на три дні. Піднімемося на хребет Кострич із найвищою вершиною 1,585 м та на гору Ротило 1483 метрів – найвищу точку Покутсько-Буковинських Карпат.

  Зимовий похід по Карпатах доступний для людей зі звичайною фізичною підготовкою. І навіть якщо ви ніколи не ходили у походи, цей маршрут вам підійде. Підійде для дітей.

  Що ввечері:

  сауна, атмосферні вечері із гірськими історіями, настільні ігри (беріть і свої), ігри та співи під гітару (ваші музичні інструменти також вітаються), спостереження за місяцем через телескоп, якщо ясне небо.

    1 ДЕНЬ

  6 км  + 400 м

  Переїзд у гори – поселення та обід – прогулянка у гори

  Зустрічаємося в Івано-Франківську о 9 ранку, звідки вирушаємо в гори – в село Волова. Селимося у будинку, обідаємо та йдемо гуляти по горах.

    2 ДЕНЬ

  8 км + 800 м

  Підйом на гору Ротило

  Рано прокидаємося та йдемо на гору Ротило, 1483 метрів – найвищу точку Покутсько-Буковинських Карпат. Назва гори походить від румунського слова rotilã, що означає «колісце» і вказує на форму гори. Влітку можна побачити, що гора вкрита кам’яними розсипами, а взимку каміння буде переважно вкрите снігом. Зате з вершини нам відкриються види на навколишні гори, особливо красиві – на Чорногірський хребет. 

   

    3 ДЕНЬ

  10 км  + 900 м

  Похід по хребту Кострич

  Цього дня підіймаємося на хребет Кострич. Йти цим хребтом одне задоволення – окрім відносно рівної стежки можна бачити чи не найкращі панорами Чорногори: від Говерли і до Піп Івана Чорногірського. Також чудово проглядаються місця з протилежного боку – Покутсько-Буковинські Карпати, з вершинами Ротило, Гордя, Грегіт та іншими. Не менш красивими є долини, в яких побачимо зимові види на села Кривопілля, Стаїще, Волова та Ільці. 

  Весь підйом від села до Костричі займе 4-5 годин. На Костричі ми пообідаємо та відпочинемо стільки, скільки це дозволить погода.

  Спуск з гори легший і займе менше часу – близько 3 годин.

  ПОЧАТОК / ЗАВЕРШЕННЯ

  Зустріч групи – на залізничному вокзалі Івано-Франківська о 9.00 в перший день походу. Можемо також забрати вас у селах по дорозі з Івано-Франківська – Яремче, Татарів-Буковель.

  Повернення до міста Івано-Франківськ – після 17 години в останній день туру. Купуйте квитки додому з відправленням після цієї години. 

  ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

  Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 500 грн. Решту суму – при зустрічі з гідом готівкою чи переказом на банківську картку. Все офіційно та безпечно, ви отримаєте чек про оплату.

  Якщо ви не зможете піти, то передоплату не повернемо, але її можна використати в майбутньому для бронювання будь-якого іншого походу.

  Що включено:

  • харчування від обіду в перший день до обіду в останній (гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди у мінібусі (з Івано-Франківська в гори та назад);
  • проживання в будинку (у 2-місній чи загальній кімнаті);
  • послуги гіда-інструктора;
  • плата за відвідування заповідника;
  • користування аптечкою та іншим груповим спорядженням.

  Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (одяг і взуття потрібно мати свої, а бахіли, кішки та трекпалиці можна взяти в оренду у нас);
  • сауна (за бажанням).

  ВАРТІСТЬ ПРОКАТУ

  • бахіли: 200 грн/тур;
  • трекінгові палиці: 200 грн/тур;
  • кішки: 200 грн/тур.

  СПОРЯДЖЕННЯ

  Список нижче наводимо для ознайомлення. Після бронювання туру ми надішлемо детальніший перелік і проконсультуємо.

  1. Невеликий рюкзак для радіальних сходжень (потрібно буде взяти денний перекус, термос, додатковий одяг). Можна міський, до 35 л.
  2. Сонцезахисні окуляри або лижна маска: захист від вітру та сліпучого сонця, яке відбиватиметься від снігу.
  3. Термос (1-2 л) для теплого чаю чи води.
  4. Ліхтарик (можна на телефоні, якщо він достатньо потужний). Ми починаємо похід рано-вранці, коли ще зорі на небі, тому потрібно буде підсвічувати собі дорогу.
  5. Бахіли (гамаші): щоб сніг не потрапляв у взуття. Можна взяти у нас в оренду. Не плутати з медичними 😀
  6. Кішки: залежить від погодних умов у конкретні дати походу. При бронюванні походу ми повідомимо про це додатково. Можна взяти у нас в оренду.
  7. Трекінгові палиці (не обов’язково, але з ними зручніше). Можна взяти у нас в оренду.

  ОДЯГ

  1. Міцні черевики (можна без утеплення, але вищі гомілки). 
  2. Одні теплі штани (типу лижних), або цупкі літні трекінгові штани і підштанки. Джинсові чи бавовняні спортивні штани не підійдуть. Вони повинні бути синтетичними: швидко сохнути і захищати від вітру.
  3. Куртка мембранна або лижна із капюшоном. 
  4. Дві верхні кофти: тепла і дуже тепла (краще флісова). Дуже теплу вдягаємо на початку дня та в кінці біля вершини, коли стає особливо холодно.
  5. Комплект термобілизни (найкраще із шерсті мериноса або синтетичний комплект: кофта з довгим рукавом + підштанки, колготи). Спідню білизну для сходжень краще брати також синтетичну, не бавовняну.
  6. Шкарпетки. Під час сходження найкраще вдягати дві пари: одні тонші (краще синтетичні), інші – тепліші (із шерсті мериноса, інші вовняні). 
  7. Шапка. А краще дві: одна тонка (або бафф на голову). Інша – товста, тепла.
  8. Бафф (пов’язка на шию, шарф), балаклава. Часто погода така, що обличчя сильно обмерзає.
  9. Дві пари рукавиць: тонкі перчатки і теплі рукавиці.
  10. Звичайні кофта і штани для сну і часу в будинку (ваш гірський одяг буде сушитися після повернення з гори).

  З КИМ

  Розмір групи – від 4 до 8 учасників. Частіше ми збираємо невеликі команди: легше знайти спільну мову, комфортніше йти в одному темпі. Також це вимога екосвідомого принципу «не залишати слідів у дикій природі».

  Якщо вас четверо і ви хочете піти в похід своєю компанією – так і напишіть нам.

  ЩО ПО ПОГОДІ

  Погода в Карпатах дуже мінлива, тому будь-який прогноз – ненадійний. Перед конкретною датою походу ми спробуємо якнайточніше сказати, до якої погоди готуватися.

  В середньому в Карпатах взимку температура вдень від 0 °C в місці ночівлі до – 10 °C на вершині. Якщо день вітряний, то на вершині може відчуватися як – 20 °C. 

  Коли будемо підійматися, то з кожною сотнею метрів набору висоти температура буде знижуватися, вітер посилюватися. Тому в рюкзак із собою ми беремо додатковий теплий одяг, щоб вдягти його ближче до вершини.

  Розклад усіх походів є тут.

  Тут є наші контакти для питань. А якщо все підходить, то залишайте заявку просто на сайті, ми зв’яжемося з вами в той же день.