Шпиці та Кострич: зимове сходження

Тривалість 4 дні
Дата
Рівень складності Середній
Відстань 40 км
Основні пункти
Ціна 2500 ₴ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Пропонуємо поїхати з нами у Карпати за справжніми зимовими емоціями: за снігом по коліна, морозним найсвіжішим повітрям, чорним небом та неймовірною тишею у віддаленому гірському селі. Живемо в селі Бистрець, у теплому будинку з усім необхідним. В денні походи йдемо з невеликими рюкзаками. 

Куди піднімемося: 

 • на гору Кострича (1,585 м): ідемо за найкращими видами на двотисячники Чорногори;
 • на гору Шпиці (1,863 м): знамениті шпилясті скелі ледь виглядатимуть з-під снігу, а навколо буде зимовий ландшафт Чорногірського хребта – тут ми близько до Говерли, Туркула, Ребра, Бребенескула.

Що ввечері:

спільні вечері з традиційними стравами, розмови та гірські історії, настільні ігри та співи під гітару, місяць через телескоп. Дуже хочемо, щоб ці чотири дні були справжнім насиченим відпочинком від буднів у містах.

Для кого:

Зимовий похід по Карпатах доступний для людей зі звичайною фізичною підготовкою. І навіть якщо ви ніколи не ходили у зимовий похід, цей маршрут вам підійде. Потрібні правильні одяг і взуття, збалансоване харчування з термосом гарячого чаю, а також людина, яка проведе безпечними стежками. Готові взяти відповідальність за це на себе.

1 ДЕНЬ

 8 км  + 400 м


Зустрічаємося в Івано-Франківську о 10 ранку, звідки на автобусі вирушаємо в гори – в село Бистрець. Після приїзду селимося в будинку. Обідаємо та йдемо на своєрідну акліматизацію – прогулянку на гору Косарище. В цей час перевіряємо комфортність одягу та взуття, щоб бути готовим до складніших сходжень у наступні дні.

Гора Косарище, висотою 1148 м, знаходиться за 4 км від нашого будинку. Вона є частиною маленького хребта, який відділяє село Бистрець від села Дземброня. В хорошу погоду побачимо звідси наші наступні цілі – хребет Кострич та гору Шпиці. Роздивимося гори, познайомимося, побавимося в сніжки. Гід розповість про техніку підйому взимку та правила безпеки в поході. 

Після прогулянки повертаємось в будинок, вечеряємо та готуємося до завтрашнього сходження. Якщо пощастить із погодою, вийдемо у морозний вечір надвір і будемо дивитися через телескоп на місяць і зірки.

2 ДЕНЬ

 16 км   + 800 м


ПОХІД НА КОСТРИЧ

Снідаємо о 6 ранку та розігріваємося. З собою беремо лише невеликі рюкзаки з бутербродами, термосами з чаєм, додатковим одягом. Виходимо з дому, коли тільки-но починає світати, тому підсвічуємо собі ліхтариками.

Сходження не потребує навичок альпінізму, а за складністю подібний на звичайний літній похід із великим рюкзаком. Гід обов’язково підкаже та покаже, як правильно йти вгору по снігу. 

Спершу ми пройдемо полонину Псарівку. Сюди влітку виганяють худобу на випас, але ми побачимо лише білий килим. Далі стежка виведе нас на гору Кострич (1,544 м), яка знаходиться посередині хребта. Звертаємо ліворуч і йдемо ще 2 км без значних перепадів висот, щоб піднятися на найвищу вершину цього хребта – гору Кострича (1,585 м).

Йти цим хребтом одне задоволення – окрім відносно рівної стежки можна бачити чи не найкращі панорами Чорногори: від Говерли і до Попівана Чорногірського. Також чудово проглядаються місця з протилежного боку – Покутсько-Буковинські Карпати, з вершинами Ротило, Гордя, Грегіт та іншими. Не менш красивими є долини, в яких розкинуті на великих площах села Кривопілля, Стаїще, Волова та Ільці. 

Весь підйом від села до Костричі займе 4-5 годин. На Костричі ми пообідаємо та відпочинемо стільки, скільки це дозволить погода.

Спуск з гори легший і займе менше часу – близько 3 годин. Повертаємося у будинок – гріємося та готуємося до вечері.

3 ДЕНЬ

 16 км  + 1110 м


ПОХІД НА ШПИЦІ

Сьогодні на нас чекає ранній підйом і сходження на Чорногірський хребет. 

Спершу піднімемося на полонину Маришевську. Якщо вийдемо досить рано, то побачимо схід сонця. Далі нам йти півтори години лісом та заростями чагарників, перш ніж вийдемо на безлісі північно-східні схили Чорногори. 

Через 8 км та 5 годин ми будемо на горі Шпиці (1,863 м). Пройдемо далі по Чорногорі, щоб побачити знамениті високі скелі цієї гори. Це одне з найбільш цікавих і впізнаваних місць Чорногори. Назва відповідає вигляду: на її схилах виступають скелі до 50 м висотою, які нагадують шпиці. Ці декілька скельних насипів утворилися внаслідок давнього зледеніння.  У сніжну зиму скелі ледь виглядають з-під снігу, а навколо – неймовірний зимовий ландшафт Чорногірського хребта – тут ми близько до Говерли, Туркула, Ребра, Бребенескула.

Обідаємо та починаємо спускатись. 3 години дороги вниз – і ми в селі. 

4 ДЕНЬ


В останній день довше спимо, разом снідаємо, прощаємося із горами (або ні) та виселяємося з будинку до обіду.

В Івано-Франківськ повертаємося близько 16 години. З охочими ми з радістю погуляємо по місту, розповімо про улюблені місця та разом повечеряємо 😉

СТАРТ / ФІНІШ

Зустріч групи – на залізничному вокзалі Івано-Франківська о 10.00 або в селі Бистрець о 13.00.
Можемо також забрати вас у селах по дорозі з Івано-Франківська – Яремче, Ворохта і т.п.
Повернення в Івано-Франківськ – після 15 години.

ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 200 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

Що включено:

 • харчування (гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
 • проживання в будинку;
 • робота гіда;
 • використання групового спорядження (аптечка, газ тощо).

Що НЕ включено:

 • особисте спорядження (одяг, рюкзак, бахіли тощо);
 • переїзди по маршруту (з Івано-Франківська до Бистреця та назад);
 • сауна та інше (за бажанням).

ЩО ВЗЯТИ

 • Невеликий рюкзак для радіальних сходжень (потрібно буде взяти денний перекус, термос, додатковий одяг). Можна міський, до 35 л.
 • Сонцезахисні окуляри або лижна маска: захист від вітру, морозу та сонця (особливо яскраве через сніг навколо).
 • Пляшка для води. Термос (1-2 л) для чаю/теплої води.
 • Ліхтарик (можна на телефоні, якщо він достатньо потужний). Ми починаємо похід рано-вранці, коли ще зорі на небі, тому потрібно буде підсвічувати собі дорогу.
 • Бахіли (гамаші): щоб сніг не потрапляв у взуття. Не плутати з медичними 😀
 • Кішки, снігоступи: чи точно вони знадобляться залежить від погодних умов у конкретні дати походу, тому при бронюванні походу ми повідомимо про це додатково.
 • Трекінгові палиці (не обов’язкові, але з ними легше).

ВАРТІСТЬ ОРЕНДИ СПОРЯДЖЕННЯ У НАС:

 • Ліхтарик – 60 грн/похід.
 • Снігоступи – 280 грн/похід.
 • Бахіли – 100 грн/похід.
 • Кішки – 120 грн/похід.
 • Трекінгові палиці – 100 грн/похід.

Одяг:

 1. Дві пари взуття. Одна пара – міцні трекінгові черевики (можна без утеплення, але вище гомілки). Інша пара – легші, на заміну (після кожного виходу основне взуття буде мокре, його треба буде сушити). Черевики необхідно обирати на 1-2 розміри більше, щоб вдягти шкарпетки і це не заважало вільному кровообігу. Взуття обов’язково повинно бути розходженим, не новим! Якщо купили якраз перед походом, взувайте і ходіть якомога довше – вдома, на вулиці. Якщо не впевнені, що черевики достатньо водонепроникні, додатково обробіть їх водовідштовхувальними засобами перед походом (є спеціальні спреї, віск).
 2. Одні теплі штани (типу лижних), або цупкі літні трекінгові штани і підштанки. Джинсові чи подібні штани не підійдуть. Вони повинні бути синтетичними: швидко сохнути і захищати від вітру.
 3. Куртка мембранна або лижна із капюшоном. Її призначення – захист від вітру та зовнішньої вологи (сніг буде танути на вас), відведення вологи (поту) від тіла. На заміну та для прогулянок можна взяти пуховик або міську куртку. Надто тепла куртка не потрібна. Навіть в найморозніші морози підніматися буде жарко. Для того, щоб сильно не пітніти, під час активної частини достатньо набору: термобілизна + легка кофта (або без неї) + куртка. На привалах, ближче до вершини стає холодніше – тоді утеплюємося товстою флісовою кофтою.
 4. Дві верхні кофти: тепла і дуже тепла (краще флісова). Дуже теплу вдягаємо на початку дня та в кінці біля вершини, коли стає особливо холодно.
 5. Комплект термобілизни (із шерсті мериноса або синтетичний комплект: кофта з довгим рукавом + підштанки, колготи) Спідню білизну для сходжень краще брати також синтетичну, не бавовняну.
 6. Шкарпетки. Під час сходження найкраще вдягати дві пари: одні тонші (краще синтетичні), інші – тепліші (із шерсті мериноса, інші вовняні). Так тепліше і ризик натирання менший. Але це можливо лише за умови, якщо розмір вашого черевика це дозволяє. Пальці ніг повинні вільно рухатися у черевику! Надмірне стискання стопи – шлях до обмороження. Із собою в денний перехід варто взяти ще одну пару шкарпеток, щоб за потреби змінити на сухі. Не рекомендуємо бавовняні шкарпетки: вони будуть постійно вологі, а тому ноги швидко змерзнуть. Тонкі шкарпетки важливо змінювати кожного дня, беріть кілька пар.
 7. Шапка. А краще дві: одна тонка (або бафф на голову). Інша – товста, тепла.
 8. Бафф (пов’язка на шию, шарф), балаклава. Часто погода така, що обличчя сильно обмерзає.
 9. Дві пари рукавиць: тонкі перчатки і теплі рукавиці.
 10. Звичайні кофта і штани для сну і часу в будинку (ваш гірський одяг буде сушитися після повернення з гори).

Інші особисті речі:

 1. Ложка, миска, кружка.
 2. Засоби гігієни (зубна паста, щітка; мило; рушник; туалетний папір).
 3. Гігієнічна помада.
 4. Крем для захисту від морозу (якщо у вас чутлива шкіра). Підійде звичайний дитячий крем.
 5. Ліки, які не входять у стандартну аптечку.
 6. Купальник, плавки (якщо захочете у сауну).

ДЕТАЛЬНА НИТКА МАРШРУТУ

1 день: місто Івано-Франківськ – село Бистрець – поселення в будинку – прогулянка на гору Косарище, 1148 м – повернення в будинок у Бистреці;

2 день: Бистрець – гора Кострич, 1544 м – повернення в будинок у Бистреці;

3 день: Бистрець – гора Шпиці, 1863 м – повернення в будинок у Бистреці;

4 день: повернення в Івано-Франківськ.

Є питання? Ось як з нами зв’язатися.