Весняні Шпиці та Кострич: ночівля в будинку

Тривалість 4 дні
Дата
Рівень складності Середній
Відстань 50 км
Основні пункти Бистрець – гора Кострич – гора Шпиці – гора Ребра
Ціна 3000 ₴ОПИСПО ДНЯХДЕТАЛІКАРТА

Навесні, коли на високогір’ї ще лежить сніг, ми любимо приїздити у віддалене гірське село, звідки зручно підійматися в гори. А там краса – весняні квіти, поки малолюдні стежки та гірські панорами, які щойно з-під снігу. 

Живемо в селі Бистрець, у теплому будинку місцевих господарів з усім необхідним. В денні походи виходимо з невеликими рюкзаками.

Куди піднімемося: 

  • на гору Кострича (1,585 м): ідемо за найкращими видами на двотисячники Чорногори;
  • на знамениті шпилясті скелі гори Шпиці (1,863 м) та одну з найвищих в Україні – гору Ребра (2,001 м).

Що ввечері:

спільні вечері із традиційними стравами, розмови та гірські історії, настільні ігри, місяць через телескоп. Дуже хочемо, щоб ці чотири дні були для вас справжнім насиченим відпочинком від буднів у містах.

Для кого:

Доступний для людей зі звичайною фізичною підготовкою. Якщо ви ніколи не ходили у похід, цей маршрут вам підійде якнайкраще, адже не потрібно носити важкий рюкзак і ночувати в наметі.

1 ДЕНЬ

 8 км   + 400 м


Зустрічаємося в Івано-Франківську о 10 ранку, звідки вирушаємо в гори – в село Бистрець. Після приїзду селимося в будинку. Обідаємо та йдемо на прогулянку на гору Косарище. В цей час перевіряємо комфортність одягу та взуття, щоб бути готовим до складніших сходжень у наступні дні.

Гора Косарище, висотою 1148 м, знаходиться за 4 км від нашого будинку. Вона є частиною маленького хребта, який відділяє село Бистрець від села Дземброня. Іти недовго, але краєвиди будуть гарні, як для початку. В хорошу погоду побачимо звідси наші наступні цілі – хребет Кострич та гору Шпиці. 

Після прогулянки повертаємось в будинок, вечеряємо та проводимо вечір, знайомлячись. Якщо пощастить із погодою, то ввечері подивимося через телескоп на місяць і зірки.

2 ДЕНЬ

 16 км   + 800 м


ПОХІД НА КОСТРИЧ

Снідаємо о 7 ранку та робимо зарядку. З собою беремо лише невеликі рюкзаки з бутербродами, термосами з чаєм, додатковим одягом. 

Спершу ми пройдемо полонину Псарівку. Сюди із кінця травня виганяють худобу на випас, але ми побачимо лише свіжу траву. Далі стежка виведе нас на гору Кострич (1,544 м), яка знаходиться посередині хребта. Звертаємо ліворуч і йдемо ще 2 км без значних перепадів висот, щоб піднятися на найвищу вершину цього хребта – гору Кострича (1,585 м).

Йти цим хребтом одне задоволення – окрім відносно рівної стежки можна бачити чи не найкращі панорами Чорногори: від Говерли і до Попівана Чорногірського. Також чудово проглядаються місця з протилежного боку – Покутсько-Буковинські Карпати, з вершинами Ротило, Гордя, Грегіт та іншими. Не менш красивими є долини, в яких розкинуті на великих площах села Кривопілля, Стаїще, Волова та Ільці. 

Весь підйом від села до Костричі займе 4-5 годин. На Костричі ми пообідаємо та відпочинемо стільки, скільки це дозволить погода.

Спуск з гори легший і займе менше часу – близько 3 годин. Повертаємося у будинок та готуємося до вечері.

3 ДЕНЬ

 16 км  + 1110 м


ПОХІД НА ШПИЦІ

Сьогодні на нас чекає ранній підйом і сходження на Чорногірський хребет. 

Спершу піднімемося на полонину Маришевську. Якщо вийдемо досить рано, то побачимо схід сонця. Далі нам йти півтори години лісом та заростями чагарників, перш ніж вийдемо на безлісі північно-східні схили Чорногори. 

Через 8 км та 5 годин ми будемо на горі Шпиці (1,863 м). Пройдемо далі по Чорногорі, щоб побачити знамениті високі скелі цієї гори. Це одне з найбільш цікавих і впізнаваних місць Чорногори. Назва відповідає вигляду: на її схилах виступають скелі до 50 м висотою, які нагадують шпиці. Ці декілька скельних насипів утворилися внаслідок давнього зледеніння.  Тут ми близько до Говерли, Туркула, Ребра, Бребенескула.

Обідаємо та починаємо спускатись. 3 години дороги вниз – і ми в селі. 

4 ДЕНЬ


В останній день можна піднятися в гори на сході сонця або довше поспати. Разом поснідаємо, прогуляємося по селу. Прощаємося з горами та виселяємося з будинку в обід.

В Івано-Франківськ повертаємося близько 16 години. З охочими ми з радістю погуляємо по місту, розповімо про улюблені місця та разом повечеряємо 😉

СТАРТ / ФІНІШ

Зустріч групи – на залізничному вокзалі Івано-Франківська о 10.00 або в селі Бистрець о 13.00.
Можемо також забрати вас у селах по дорозі з Івано-Франківська – Яремче, Ворохта і т.п.
Повернення в Івано-Франківськ – після 16 години.

ЗА ЩО ТА КОЛИ ПЛАТИТЕ

Для бронювання місця у групі потрібно сплатити 300 грн. Решту суму – при зустрічі готівкою чи переказом на банківську картку. Якщо ви не зможете піти, то передоплату можна використати для бронювання будь-якого іншого походу з нами.

Що включено:

  • харчування (від обіду в перший день до обіду в останній, будуть гарячі сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • переїзди (з Івано-Франківська і назад);
  • робота інструктора;
  • оплата входу до заповідників;
  • використання групового спорядження (аптечка, газовий пальник, котли і т.п.).

Що НЕ включено:

  • особисте спорядження (одяг, рюкзак);
  • сауна тощо.

1 день: місто Івано-Франківськ – село Бистрець – поселення в будинку – прогулянка на гору Косарище, 1148 м – повернення в будинок у Бистреці;

2 день: Бистрець – гора Кострич, 1544 м – повернення в будинок у Бистреці;

3 день: Бистрець – гора Шпиці, 1863 м – повернення в будинок у Бистреці;

4 день: повернення в Івано-Франківськ.

Є питання? Ось як з нами зв’язатися.

Розклад усіх походів є тут.