Одноденний похід: гора Явірник-Ґорґан (1467 м)

Прогулянка на цю вершину підійде для тих, хто впевнений у своїх силах і готовий подолати за день 15 км з набором висоти понад 900 м. Краще починати не пізніше 10 години.


ОСНОВНЕ

  • Довжина маршруту: 15 км.
  • Середня тривалість: 7 год.
  • Діапазон висот: 945 м (522 м – 1467 м).
  • Нитка маршруту: сувенірний ринок Яремче – пол. Явір – г. Явірник-Ґорґан – пол. Явірник – Яремче.

Початок стежки знаходиться на сувенірному ринку у Яремчі, біля водоспаду «Пробій». Пройшовши ринок, повертайте праворуч і рухайтесь в сторону церкви Петра і Павла. Після закінчення села, рухайтесь лісовою стежиною вгору маркованим маршрутом і через 2 км вийдете на полонину Явір, де можна набрати джерельної води.

Останній кілометр до вершини буде найбільш виснажливим, з найстрімкішим підйомом. Перед самою вершиною поверхня буде ставати більш кам’янистою.

Вийшовши на гору Явірник-Ґорґан, повертайте ліворуч на південний схід і рухайтесь по хребту в сторону полонини Явірник. На цій полонині є джерело з чистою водою. А ще це чудове місце, щоб просто полежати на траві. Ця місцевість була місцем інтенсиних боїв в часи Першої світової війни. Дотепер тут можна знайти боєприпаси столітньої давності, які все ще можуть бути небезпечними.

Після полонини починається спуск, не прогавте роздоріжжя на Явірнику, адже одна стежина веде в Ямну і Микуличин, а інша – в Яремче. Вам потрібна та, яка веде в Яремче, тому слідкуйте за вказівниками та рухайтеся на північ. Через 4 км спуску вийдете у Яремче, йдіть попри готель «Авдіна» по вулиці І. Петраша і невдовзі вийдете на ту саму вулицю, з якої і починали свою прогулянку.